malujeme jinak horovaNe každý oplývá výrazným výtvarným talentem. Ovšem to neznamená, že nemáme nadání tvořit hezké věci, vylepšit si interiér, vytvořit si vlastními silami něco pěkného pro potěšení.
Autorka jedinečné obrazové příručky Malujeme jinak Alexandra Horová přesvědčí hravě každého, že malovat dokáže. Jen potřebuje rozvinout vlastní fantazii a tak trochu postupovat podle osvědčených návodů.


Základním rysem „jiného kreslení“ je fakt, že při své tvůrčí činnosti využijeme ruce, nohy, upotřebíme pestrobarevné látky, které jistě ve své domácnosti najdeme, a využijeme třeba už nepotřebné věci – opelichaný smeták, odložený míček, starou cukřenku. Pak už stačí jenom chuť něco pěkného vytvořit a baví se klidně i celá rodina.
Kniha srozumitelných rad pro tvořivé „hraní“ Alexandry Horové přináší několik postupů, jejichž náročnost označují čísla od jedné do tří. Jedničky zvládnou s malou pomocí i malé děti, trojka je náročnější, ale trpělivý člověk si poradí i s ní.

A kde sehnat, co doma nemáme? I to nám autorka prozrazuje v kapitole: Kde sehnat potřeby pro tvoření. Její součástí jsou i šablony, podle nichž jdou obrazy pěkně od ruky.
Podle Malujeme jinak se dá strávit pěkné tvůrčí odpoledne, při němž se nebude nudit nikdo z rodiny. Je dobrou inspirací pro vychovatele v družinách či učitele kreslení základních škol.

Malujeme jinak / Alexandra Horová / vydal Albtaros, 2016

malujeme jinak


Naučné pro děti – nové knihy

Petr Sís a bilderbuch Pilot a Malý princ. Život Antoina de Saint-Exupéryho

Petr Sís s empatií, lehkostí a citem pro dobovou atmosféru vypráví příběh legendárního francouzského letce, dobrodruha a sp...

Kniha Ježíšek řekne dětem o Vánocích úplně všechno

V reklamní záplavě Santa Clausů, vánočních skřítků a sobů české děti pomalu, ale jistě zapomínají na Ježíška. Práv...

Velmi podařený Malý lesní průvodce pro malé děti Magdaleny Wágnerové

Cesty se ztrácejí bůhvíkde, každou chvíli se odkudsi ozve nějaký neznámý zvuk, pořád tu něco hrozivě praská, výhrůžn...

Tajemství starého dubu aneb o paměti stromů. Poučná kniha pro děti

Nejvyššího věku mezi stromy se v našich zemích dožívají duby, které patří k původním dřevinám na našem území a mohou...

Balet nás baví, další vynikající kniha Anny Novotné o divadle pro děti

Nečekaně pestrá a bohatá kniha  je první knihou o baletu pro děti i rodiče. Vznikla ve spolupráci s Národním divadlem a ...

Myšlenky z knih

Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je vzdělávání
David J. Schwartz