Psího detektiva komisaře Vrťapku není potřeba nijak dlouze představovat. Stala se z něj již kultovní postavička a jeho komiksy luští s oblibou nejen děti, ale i dospělí.
Vzhledem k úspěchu prvních dvou dílů sebraných spisů, se komisař Vrťapka rozhodl zveřejnit i zcela nový a dosud nepublikovaný detektivní příběh. Knížku nazvanou Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti, vydává nakladatelství Mladá fronta. S Vrťapkou se můžete pravidelně potkávat také každý měsíc na stránkách časopisu Mateřídouška.

Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti
V napínavém detektivním příběhu Komisař Vrťapka rozplétá nitky zločinu v samém srdci zoologické zahrady. Je záhadné zmizení slona Marlona nešťastná náhoda nebo zlý úmysl? A jak je do všeho zapleten tajemný zub moudrosti? Mějte na paměti, že komisař Vrťapka tentokrát pro dobro a spravedlnost nasazuje vlastní kožich. Naštěstí není věhlasný detektiv na stopě rafinovaného padoucha sám, v patách má nezvanou společnici. A je to vážně kočka! Příběh plný nečekaných zvratů a podivných okolností pobaví malé i velké čtenáře.

Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti
Petr Morkes
Mladá fronta, 2010
komisar_vrtapka_zub_moudrosti
Komisař Vrťapka - sebrané spisy I
Jednička mezi detektivy, psí komisař Vrťapka, je postrachem všech padouchů a lapků. Vyřešil řadu těch nejzapeklitějších detektivních případů a jeho sláva ho přivedla až na stránky Mateřídoušky! V knize najdou čtenáři přes třicet jeho případů, ale odhalit pachatele musejí sami na základě daných indicií. Navíc se mohou procvičovat v úsudku a kombinačních dovednostech ve Vrťapkově detektivní škole, řešit řadu nových úkolů, rébusů a hádanek. Jen tak z nich budou machři mezi detektivy.

Komisař Vrťapka – Sebrané spisy I
Pavla Etrychová, Petr Morkes
Mladá fronta, 2007
komisar_vrtapka_1
Komisař Vrťapka – Sebrané spisy II
V knize se samozřejmě objevují některé komiksy, které byly publikovány v Mateřídoušce, ale je tu i spousta nového. Úvodní povídka o krádeži prasátek kombinuje psané vyprávění s komiksem. Krádež korunovačních klenotů se stává ústředním velkým případem, který čtenáři luští v průběhu knihy a se správným řešením mohou dokonce soutěžit o knižní ceny. Nechybí tu ani Vrťapkova detektivní škola, komiksové minipřípady, na nichž si každý může trénovat svůj ostrovtip.

Komisař Vrťapka – Sebrané spisy II
Petr Morkes, Pavla Etrychová, Tomáš Etrych
Mladá fronta, 2009
vrtapka2

Komisař Vrťapka – Sebrané spisy II

Náš neohrožený hrdina komisař Vrťapka opět zalovil ve svém detektivním archivu a vy máte jedinečnou příležitost nahlédnout do jeho třetích sebraných spisů. Nutno říci, že ani tentokrát nebude o tajemné a napínavé případy nouze, ba co více, poodhalíme tajemství toho nejpodivnějšího cirkusu na světě, ze kterého záhadně zmizí všichni jeho artisté! Pokud tedy máte dost kuráže a soustředěnou mysl, neváhejte a pusťte se společně s Vrťapkou do luštění, hádání a rébusů. Je nad slunce jasné, že komisař Vrťapka i přes svou odvahu, šikovnost a ryzí charakter nemůže čelit dlouhé řadě zločinců a padouchů sám.
Tak vzhůru za případy, ať vám nevychladne stopa!

Komisař Vrťapka – Sebrané spisy III
Petr Morkes, Pavla Etrychová, Tomáš Etrych
Mladá fronta, 2011 vrtapka 3

Myšlenky z knih

Připraví vás škola na vstup do světa práce? Pokud máte v plánu drhnout podlahu nebo montovat plastové hračky celý svůj život, pak ano. Škola vám zlomí ducha, abyste později nebojovali, když se vám v dospělosti neděje nic nádherného. Když na to přijde, škola vás připraví na přijetí jakékoliv práce, kterou nemáte rádi, ať už to je doktor nebo sekretářka. Škola vás však nenaučí, jak najít své vlastní sny a jak je uskutečnit.
Grace Llewelyn