Psího detektiva komisaře Vrťapku není potřeba nijak dlouze představovat. Stala se z něj již kultovní postavička a jeho komiksy luští s oblibou nejen děti, ale i dospělí.
Vzhledem k úspěchu prvních dvou dílů sebraných spisů, se komisař Vrťapka rozhodl zveřejnit i zcela nový a dosud nepublikovaný detektivní příběh. Knížku nazvanou Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti, vydává nakladatelství Mladá fronta. S Vrťapkou se můžete pravidelně potkávat také každý měsíc na stránkách časopisu Mateřídouška.

Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti
V napínavém detektivním příběhu Komisař Vrťapka rozplétá nitky zločinu v samém srdci zoologické zahrady. Je záhadné zmizení slona Marlona nešťastná náhoda nebo zlý úmysl? A jak je do všeho zapleten tajemný zub moudrosti? Mějte na paměti, že komisař Vrťapka tentokrát pro dobro a spravedlnost nasazuje vlastní kožich. Naštěstí není věhlasný detektiv na stopě rafinovaného padoucha sám, v patách má nezvanou společnici. A je to vážně kočka! Příběh plný nečekaných zvratů a podivných okolností pobaví malé i velké čtenáře.

Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti
Petr Morkes
Mladá fronta, 2010
komisar_vrtapka_zub_moudrosti
Komisař Vrťapka - sebrané spisy I
Jednička mezi detektivy, psí komisař Vrťapka, je postrachem všech padouchů a lapků. Vyřešil řadu těch nejzapeklitějších detektivních případů a jeho sláva ho přivedla až na stránky Mateřídoušky! V knize najdou čtenáři přes třicet jeho případů, ale odhalit pachatele musejí sami na základě daných indicií. Navíc se mohou procvičovat v úsudku a kombinačních dovednostech ve Vrťapkově detektivní škole, řešit řadu nových úkolů, rébusů a hádanek. Jen tak z nich budou machři mezi detektivy.

Komisař Vrťapka – Sebrané spisy I
Pavla Etrychová, Petr Morkes
Mladá fronta, 2007
komisar_vrtapka_1
Komisař Vrťapka – Sebrané spisy II
V knize se samozřejmě objevují některé komiksy, které byly publikovány v Mateřídoušce, ale je tu i spousta nového. Úvodní povídka o krádeži prasátek kombinuje psané vyprávění s komiksem. Krádež korunovačních klenotů se stává ústředním velkým případem, který čtenáři luští v průběhu knihy a se správným řešením mohou dokonce soutěžit o knižní ceny. Nechybí tu ani Vrťapkova detektivní škola, komiksové minipřípady, na nichž si každý může trénovat svůj ostrovtip.

Komisař Vrťapka – Sebrané spisy II
Petr Morkes, Pavla Etrychová, Tomáš Etrych
Mladá fronta, 2009
vrtapka2

Komisař Vrťapka – Sebrané spisy II

Náš neohrožený hrdina komisař Vrťapka opět zalovil ve svém detektivním archivu a vy máte jedinečnou příležitost nahlédnout do jeho třetích sebraných spisů. Nutno říci, že ani tentokrát nebude o tajemné a napínavé případy nouze, ba co více, poodhalíme tajemství toho nejpodivnějšího cirkusu na světě, ze kterého záhadně zmizí všichni jeho artisté! Pokud tedy máte dost kuráže a soustředěnou mysl, neváhejte a pusťte se společně s Vrťapkou do luštění, hádání a rébusů. Je nad slunce jasné, že komisař Vrťapka i přes svou odvahu, šikovnost a ryzí charakter nemůže čelit dlouhé řadě zločinců a padouchů sám.
Tak vzhůru za případy, ať vám nevychladne stopa!

Komisař Vrťapka – Sebrané spisy III
Petr Morkes, Pavla Etrychová, Tomáš Etrych
Mladá fronta, 2011 vrtapka 3

Myšlenky z knih

Pevně věřím, že sebevzdělávání je jediný druh vzdělávání, který existuje.
Isaac Asimov