komisar vrtapka vejceNeohrožený komisař Vrťapka se vydává po stopě zločinu, který se odehraje přímo v zákulisí mezinárodní soutěže kouzelníků. Do Psí Lhoty přijíždějí fakíři, břichomluvci, hadí ženy, sloní muži, polykači mečů a zázrační počtáři z celého světa, aby soutěžili o vzácné mahárádžovo vejce.

Rudý Orient Express ale ve svých útrobách skrývá i jedno děsivé tajemství! V poklidném městečku zavládne chaos a nic už není jako dřív. Kdo se chce zmocnit vzácného vejce? Proč nevystoupí favoriti soutěže? A především, kdo se mstí na nevinných obyvatelích města? Otázek je mnoho a odpovědí se nedostává. Komisař Vrťapka se však nezalekne žádných kouzel. Společně se svými věrnými pomocníky, novinářkou Hermínou a bratrancem Čendou, unikne řadě rafinovaných léček a podnikne mnoho dobrodružných honiček, aby i tentokrát zvítězilo dobro nad zlem. Tak vzhůru za případem, ať nám nevychladne stopa!

Kniha volně navazuje na úspěšný titul: Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti.

Postavičku komisaře Vrťapky vymyslel ilustrátor a spisovatel Petr Morkes v roce 2003.
Od té doby se příběhy a komiksy tohoto detektiva pravidelně objevují na stránkách dětských knih a časopisů (Mateřídouška, S dětmi v Praze aj.). Tentokrát autor přichází z další knižní novinkou s názvem Komisař Vrťapka a tajemství mahárádžova vejce, – detektivním příběhem pro děti, který volně navazuje na jeho předchozí knihu Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti, která byla vydána i na Slovensku.

Knižní tituly s komisařem Vrťapkou vycházejí ve dvou sériích. Čtenáři mohou vybírat z beletristických detektivních příběhů nebo ze sebraných spisů s luštěním a komiksy. Každoročně vycházejí také školní diáře komisaře Vrťapky s jeho detektivními případy.
Díky popularitě čtyř předchozích titulů, které se dočkaly celkem čtrnácti dotisků, se tyto knihy staly na českém trhu knižními bestsellery a získali také několik ocenění. V roce 2012 obdržel titul Komisař Vrťapka - Sebrané spisy 3 cenu Český bestseller v kategorii komiks, a v roce 2010 získal titul Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti ocenění Knihopábitel, za čtenářsky nejoblíbenější kvalitní knihy pro děti a mládež.
Nyní řeší populární psí detektiv komisař Vrťapka další ze svých případů. Tentokrát se jedná o zločin, který se odehraje přímo v zákulisí mezinárodní soutěže kouzelníků, kde se záhadně ztratí hlavní cena, – zlaté mahárádžovo vejce. V detektivní kanceláři komisaře Vrťapky se čtenáři procvičují v úsudku, kombinačních dovednostech a řeší řadu úkolů, rébusů a hádanek. V nejnovější knize, kterou autor sám napsal a ilustroval, se děti mohou těšit nejen na komisaře Vrťapku, ale také na jeho věrné přátele, – novinářku Hermínu, bratrance Čendu a chameleona jménem Pepe. Kniha je doprovázena množstvím barevných komiksových ilustrací a řadou humorných veršů.


Beletrie pro děti

Padavka je bezva pes. Kniha populární Hermíny Frankové podle neexistujících kreseb Francise Barrauda

Hermína Franková se taky ráda baví, jenže neumí malovat. Proto podle neexistujících kreseb Francise Barrauda vymyslela příběh začínajícího spisovatele a taky trochu nešiky Jakuba, jemuž nikdo neřekne jinak než Padavka...

Pučálkovic Amina. Milovaná knížka pro děti Jindřicha Plachty a Ondřeje Sekory

Kdo jiný by mohl napsat kouzelný příběh o záměně psího štěňátka se žirafím mládětem než dobrosrdečný dlouhán, milovaný generacemi diváků. První vydání mu ilustroval Ondřej Sekora, byli v podstatě stejný...

Malý princ a Exupéry odkrývá tajemství: Co je důležité, je očím neviditelné!

„Odpusťte děti, že jsem věnoval tuto knihu dospělému!“ zní první věta Antoine De Saint-Exupéryho v jeho věnování. A to je klíč k úspěšnému přečtení. Malý princ opravdu není pro děti...

Kubula a Kuba Kubikula. Jediná a mimořádná kniha Vančury pro děti

Jedinečné slovesného umění Vladislava Vančury můžeme vychutnat také v jeho jediné knize pro děti, kterou napsal pro svou dceru Alenu, ale také díky nesmyslným tahanicím literárních kritiků, kteřé vedli zanícené debaty na...

Když na hrušce buchty zrály, dětsky bláznivá kniha pro malé čtenáře

Zdá se vám název knížky bláznivý? To je dobře. Takové věci mají děti rády. Všechny pohádkové texty nebo verše autorky připomínají různé nonsensové tituly pro děti.

Daisy Mrázková: Haló Jácíčku: knížka o velkém přátelství

Tato knížka je vhodná pro děti od pěti let pro předčítání, srozumitelně a velmi poeticky vysvětluje dětem věci kolem nich. Vyšla již čtyřikrát, poprvé v Albatrosu v roce 1972.

Deník kocoura Modroočka, po desetiletí půvabná knížka pro děti

Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a především kocourek Modroočko – právě oni jsou hlavními hrdiny půvabných příhod Josefa Koláře, příhod, během nichž Modročko vyroste z malého kocourka v tatínka čtyř koťátek…