Jmiltonovo tajemstviedná se o první knihu, ve které  Eckhart Tolle přináší své učení dětem. V jednoduchém a okouzlujícím příběhu vysvětluje, jak překonat obavy a úzkost. Kniha vypráví příběh chlapce jménem Milton, kterého na školním hřišti napadl starší a větší kluk. Miltona se zmocní obavy z každého dalšího dne ve škole. Přestože si vůbec neví rady, nikomu nic neřekne, ani svým rodičům a prožívá velmi těžké chvíle sám se svým strachem...

Když druhý den ráno přijde domů jeho kocourek Teo pokousaný od zlého psa, Milton se diví, proč se Teo také nebojí. Jeho dědeček se mu snaží vysvětlit, že kocourek žije v přítomnosti, ale Milton to nechápe. Jak mu asi přítomnost dokáže pomoci s jeho strachem ?
Následující noci však Milton prožije velmi zvláštní sen, ve kterém se setká s neznámou tajemnou zmrzlinářkou. Tato žena mu vyjeví tajemství moci přítomného okamžiku. Milton je svým nočním zážitkem naprosto nadšený a chystá se nově získané znalosti použít ve svém skutečném životě. Čeká ho další den ve škole a s ním i strach ze staršího spolužáka... Podaří se Miltonovi vyřešit jeho problém ?

Eckhart Tolle je světoznámý spisovatel a duchovní učitel.
Narodil se v Německu a studoval na universitách v Londýně a Cambridge. Poté, co prošel hlubokou vnitřní proměnou, opustil akademické prostředí a začal v Londýně pracovat s jednotlivci a malými skupinami jako konzultant. Od roku 1995 žije ve Vancouveru v Kanadě.
Je autorem knihy Moc přítomného okamžiku, která se stala bestsellerem a byla přeložena do 33 jazyků, a knihy Nová země, která na ni navazuje. Obě jsou označované jako dvě nejvlivnější duchovní knihy naší doby.
Cestuje a učí po celém světě. Mnohé jeho přednášky a workshopy byly vydané na CD a DVD. Prostřednictvím EckhartTolleTV vysílá každý měsíc přednášky, živé meditace a odpovídá na dotazy diváků. Kromě již zmíněných knih - Moc přítomného okamžiku a Nová země napsal také knihy Ticho promlouvá a Moc přítomného okamžiku - pracovní kniha.

Ukázka z knihy:

Milton odnesl Tea do kuchyně, kde mu s maminkou omyli zranění, ošetřili ouško a zavázali packu.
Jakmile byl Teo ošetřený a umytý, vzal si ho Milton do obývacího pokoje, posadil se s ním na gauč a hladil ho.
Dědeček seděl v křesle a díval se na Miltona.
Za chviličku už Teo spokojeně vrněl Miltonovi na břiše. A to vrnění bylo tak silné, že i Milton cítil uvnitř ve svém těle příjemné teplo.
To probudilo jeho zvědavost.
„Dědečku," zeptal se, „jak může být Teo tak spokojený chvilku po tom, co byl pokousaný ?"
„Miltone, kočky nejsou jako lidé. Teo se nezabývá tím, co se stalo včera, a nebojí se toho, co bude zítra. On žije teď- v přítomnosti. Proto může být spokojený, i když mu Brutus před chvílí ublížil.
Většina lidí nežije v přítomnosti, protože skoro pořád přemýšlí o tom, co bylo včera nebo co bude zítra. A proto jsou převážně nešťastní."
Milton se na chvíli zamyslel a pak se zeptal: „Teď - přítomnost ? Co to znamená, dědečku ? Co je to-teď- ?"
„Miltone ?"
„Ano, dědečku ?"
„Všímej si toho, co je kolem tebe. Dívej se... a poslouchej."
Potom dědeček roztáhl ruce nejvíc, jak mohl, a řekl: „Tohle je teď."
„Panečku !" vykřikl Milton.
„Kdekoliv jsi," řekl dědeček, „je to teď. Musíš jen dávat dobrý pozor..."
„Dědečku," zeptal se Milton, „ty umíš žít pořád v teď jako Teo ?"
„Někdy ano," řekl dědeček, „ale ne pořád."
Pak maminka zavolala z kuchyně: „Pojď se nasnídat, Miltone, nebo přijdeš pozdě do školy."

Beletrie pro děti

Padavka je bezva pes. Kniha populární Hermíny Frankové podle neexistujících kreseb Francise Barrauda

Hermína Franková se taky ráda baví, jenže neumí malovat. Proto podle neexistujících kreseb Francise Barrauda vymyslela příběh začínajícího spisovatele a taky trochu nešiky Jakuba, jemuž nikdo neřekne jinak než Padavka...

Pučálkovic Amina. Milovaná knížka pro děti Jindřicha Plachty a Ondřeje Sekory

Kdo jiný by mohl napsat kouzelný příběh o záměně psího štěňátka se žirafím mládětem než dobrosrdečný dlouhán, milovaný generacemi diváků. První vydání mu ilustroval Ondřej Sekora, byli v podstatě stejný...

Malý princ a Exupéry odkrývá tajemství: Co je důležité, je očím neviditelné!

„Odpusťte děti, že jsem věnoval tuto knihu dospělému!“ zní první věta Antoine De Saint-Exupéryho v jeho věnování. A to je klíč k úspěšnému přečtení. Malý princ opravdu není pro děti...

Kubula a Kuba Kubikula. Jediná a mimořádná kniha Vančury pro děti

Jedinečné slovesného umění Vladislava Vančury můžeme vychutnat také v jeho jediné knize pro děti, kterou napsal pro svou dceru Alenu, ale také díky nesmyslným tahanicím literárních kritiků, kteřé vedli zanícené debaty na...

Když na hrušce buchty zrály, dětsky bláznivá kniha pro malé čtenáře

Zdá se vám název knížky bláznivý? To je dobře. Takové věci mají děti rády. Všechny pohádkové texty nebo verše autorky připomínají různé nonsensové tituly pro děti.

Daisy Mrázková: Haló Jácíčku: knížka o velkém přátelství

Tato knížka je vhodná pro děti od pěti let pro předčítání, srozumitelně a velmi poeticky vysvětluje dětem věci kolem nich. Vyšla již čtyřikrát, poprvé v Albatrosu v roce 1972.

Deník kocoura Modroočka, po desetiletí půvabná knížka pro děti

Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a především kocourek Modroočko – právě oni jsou hlavními hrdiny půvabných příhod Josefa Koláře, příhod, během nichž Modročko vyroste z malého kocourka v tatínka čtyř koťátek…