Jmiltonovo tajemstviedná se o první knihu, ve které  Eckhart Tolle přináší své učení dětem. V jednoduchém a okouzlujícím příběhu vysvětluje, jak překonat obavy a úzkost. Kniha vypráví příběh chlapce jménem Milton, kterého na školním hřišti napadl starší a větší kluk. Miltona se zmocní obavy z každého dalšího dne ve škole. Přestože si vůbec neví rady, nikomu nic neřekne, ani svým rodičům a prožívá velmi těžké chvíle sám se svým strachem...

Když druhý den ráno přijde domů jeho kocourek Teo pokousaný od zlého psa, Milton se diví, proč se Teo také nebojí. Jeho dědeček se mu snaží vysvětlit, že kocourek žije v přítomnosti, ale Milton to nechápe. Jak mu asi přítomnost dokáže pomoci s jeho strachem ?
Následující noci však Milton prožije velmi zvláštní sen, ve kterém se setká s neznámou tajemnou zmrzlinářkou. Tato žena mu vyjeví tajemství moci přítomného okamžiku. Milton je svým nočním zážitkem naprosto nadšený a chystá se nově získané znalosti použít ve svém skutečném životě. Čeká ho další den ve škole a s ním i strach ze staršího spolužáka... Podaří se Miltonovi vyřešit jeho problém ?

Eckhart Tolle je světoznámý spisovatel a duchovní učitel.
Narodil se v Německu a studoval na universitách v Londýně a Cambridge. Poté, co prošel hlubokou vnitřní proměnou, opustil akademické prostředí a začal v Londýně pracovat s jednotlivci a malými skupinami jako konzultant. Od roku 1995 žije ve Vancouveru v Kanadě.
Je autorem knihy Moc přítomného okamžiku, která se stala bestsellerem a byla přeložena do 33 jazyků, a knihy Nová země, která na ni navazuje. Obě jsou označované jako dvě nejvlivnější duchovní knihy naší doby.
Cestuje a učí po celém světě. Mnohé jeho přednášky a workshopy byly vydané na CD a DVD. Prostřednictvím EckhartTolleTV vysílá každý měsíc přednášky, živé meditace a odpovídá na dotazy diváků. Kromě již zmíněných knih - Moc přítomného okamžiku a Nová země napsal také knihy Ticho promlouvá a Moc přítomného okamžiku - pracovní kniha.

Ukázka z knihy:

Milton odnesl Tea do kuchyně, kde mu s maminkou omyli zranění, ošetřili ouško a zavázali packu.
Jakmile byl Teo ošetřený a umytý, vzal si ho Milton do obývacího pokoje, posadil se s ním na gauč a hladil ho.
Dědeček seděl v křesle a díval se na Miltona.
Za chviličku už Teo spokojeně vrněl Miltonovi na břiše. A to vrnění bylo tak silné, že i Milton cítil uvnitř ve svém těle příjemné teplo.
To probudilo jeho zvědavost.
„Dědečku," zeptal se, „jak může být Teo tak spokojený chvilku po tom, co byl pokousaný ?"
„Miltone, kočky nejsou jako lidé. Teo se nezabývá tím, co se stalo včera, a nebojí se toho, co bude zítra. On žije teď- v přítomnosti. Proto může být spokojený, i když mu Brutus před chvílí ublížil.
Většina lidí nežije v přítomnosti, protože skoro pořád přemýšlí o tom, co bylo včera nebo co bude zítra. A proto jsou převážně nešťastní."
Milton se na chvíli zamyslel a pak se zeptal: „Teď - přítomnost ? Co to znamená, dědečku ? Co je to-teď- ?"
„Miltone ?"
„Ano, dědečku ?"
„Všímej si toho, co je kolem tebe. Dívej se... a poslouchej."
Potom dědeček roztáhl ruce nejvíc, jak mohl, a řekl: „Tohle je teď."
„Panečku !" vykřikl Milton.
„Kdekoliv jsi," řekl dědeček, „je to teď. Musíš jen dávat dobrý pozor..."
„Dědečku," zeptal se Milton, „ty umíš žít pořád v teď jako Teo ?"
„Někdy ano," řekl dědeček, „ale ne pořád."
Pak maminka zavolala z kuchyně: „Pojď se nasnídat, Miltone, nebo přijdeš pozdě do školy."

Beletrie pro děti

Daisy Mrázková: Haló Jácíčku: knížka o velkém přátelství

Tato knížka je vhodná pro děti od pěti let pro předčítání, srozumitelně a velmi poeticky vysvětluje dětem věci kolem nich. Vyšla již čtyřikrát, poprvé v Albatrosu v roce 1972.

Deník kocoura Modroočka, po desetiletí půvabná knížka pro děti

Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a především kocourek Modroočko – právě oni jsou hlavními hrdiny půvabných příhod Josefa Koláře, příhod, během nichž Modročko vyroste z malého kocourka v tatínka čtyř koťátek…  

Princezna z třešňového království. Jedna z nejlepších pohádkových knih Markéty Zinnerové

Princezna z třešňového království patří jednoznačně ke zlatému fondu knih pro děti a mládež. Autorka v knize vypravuje příběh o holčičce a její cestě s bílým chundelatým pejskem Šmudlou přirozeně...

V sedmém nebi Fuky a Koláře. Chvályhodný reprint pro děti od Albatrosu

Ilustrované vtípky, rébusy a hříčky pro děti i dospělé. Na počátku byl nápad nakreslit deník, na každý den jeden obrázek a jedna vtipná historka. Pak se malíř setkal s básníkem...

Edudant a Francimor. Překvapivě humorné dílo dvou velikánů. Karla Poláčka a Josefa Čapka

Dodnes opomíjená humoristická kniha Karla Poláčka (1892–1945) z roku 1933. Moc nechápu, proč tomu tak je, protože je plná groteskních dobrodružství a výborného vtipného čtení a podsouvaných souvislostí, jež ocení...

Huria hledá cestu do nebe na severu, podle maorských legend

Příběh malé Hurii, maorského děvčátka, kterému umřela maminka a ona se vydala od novozélandských břehů na malé loďce ji hledat, protože podle maorských legend nebe je na severu – a...

Zachráněné Vánoce aneb jak se František vydal pro betlémské světlo

Jaké je to pravé poselství křesťanských Vánoc? Pokoj lidem dobré vůle!