tajne_zivoty_spisovateluKdysi lidé vyprávěli příběhy u jednoho stolu, dnes čučej do monitoru a hltají zběsilé příběhy telenovel. Tedy ne, že by lidé před sto lety byli jiní, jen těch příběhů je víc a jsou stupidnější. Jako vždy, když je něčeho moc. Jejich tvůrci vám děj předžvýkají a řeknou, jak zapadnout do správného stáda, což je i dnes činnost společensky mimořádné prospěšná.

Nicméně někdy jsou samotné životy lidí ty nejlepší telenovely, jaké si  dovede představit. Je to dáno i  tím, že příběhy prodávají. Každý VIP má dnes svůj příběh. Mají ho prezidenti, slavní řezníci i špatní herci a taky spisovatelé.
Tím se řídil i Robert Schnakenberg, když dal dokupy podivný komiksový bulvár "Tajné životy slavných spisovatelů. A i když se to někomu nezdá, já si myslím, že je to dobrý počin Euromedie.

Co se všechno dovíte?

Ty největší drby o 41 autorech, kteří zaplňují nebo plnili přední stránky novin a magazínu. Taky si ujasníte, co je idol a co se proto musí obětovat. Ale hlavně, když jste něco jako celebrita, nemusíte umět psát. Stačí, když budete dobře vypadat a to ostatní už za vás někdo udělá. Koneckonců být VIP spisovatel je něco jako výrobní prostředek. Hlavně když pere pěkně do čista....Ono je totiž popularita mediální a popularita přirozená. A ta je velmi, velmi vzácná. Literární osobnosti toitiž záhadně mizí a nahrazují je mediální panáci.

Biografie – nové knihy

Samomluvy Miroslava Macka. Neobyčejná kniha lékaře, politika, milovníka dobrých vín a staromilce

Dnes už naopak nepochybuji, že Samomluvy Miroslava Macka psal muž inteligentní, prozíravý i samorostlý. Do r...

Ivan Diviš. Teorie spolehlivosti je upřímná i tragická výpověď z let 1960 – 1999

Velmi upřímná výpověď člověka a jednoho života v kontexu doby. Texty z let 1960/1999 aneb rozsáhlá kniha krátkých prozaick...

Karel Moudrý Kryl, vzpomínky z exilu. Jedinečná biografie

Jako filozofická báseň v próze o velkém českém básníkovi je kniha napsaná legendárním komentátorem rozhlasové stanice Svo...

Deník Hélène Berrové. Neobyčejně silná výpověď židovské dívky v okupované Francii 1942–1944

Zápisky mladé francouzské dívky židovské víry Hélène Berrové jsou inteligentní, vnímavé a na mnoha místech objevujeme vel...

Ostrovy pastýřů. Životní cesta kněze aneb civilní zpověď o váze kněžství

Životní cesta kněze. Civilní zpověď o váze kněžství. Zápisky a krásách, úskalích a hlubinách i nekonečných prostorác...

Myšlenky z knih

Po dlouhém životě a třiceti letech v zákopech veřejného školství jsem došel k závěru, že genialita je na každém rohu. Potlačujeme svoji genialitu jen proto, že jsme ještě nepřišli na to, jak řídit populaci vzdělaných mužů a žen. Řešení je podle mě jednoduché a překrásné. Nechme je řídit sami sebe.
John Taylor Gatto