caganek-plysovy-budha
Román vypráví napínavý, přitom velmi jemný a lidský příběh muže, který za svůj život projde skutečně vším možným. Už jeho příchod na svět je velmi neobyčejný - narodí se totiž na palubě letadla.

Jeho poměrně poklidné dětství končí dramaticky ve dvanácti letech a on se z rodné farmy ztracené v nekonečných lánech kukuřice vydává vstříc velkému světu a moderní civilizaci. Toto setkání ho málem stojí život. Pomalu se naučí fungovat v takzvaně běžném světě, je to pro něho ale hodně vysilujícící. Změna nastává, když přijímá roli moudrého blázna. Z této, pro něho přirozené, pozice začíná s lehkostí a humorem napomáhat proměně světa k lepšímu.
 
Pro psaní knih si autor vybírá témata, která se dotýkají každého z nás.
Baví ho zkoumat povahu lidské existence, základní pohnutky, sny a přání, se kterými se každý z nás denně setkává. Pro román Plyšový Buddha je to téma opravdovosti, přirozenosti a také klidu a radosti, která se ukrývá v každém z nás.
 
Název knihy odráží autorovou zkušenost, kterou se snaží zachytit ve všech jeho knihách.
Totiž že jsme všichni na mnoha úrovních vzájemně propojeni. Stejně se jmenuje také jedna z nejoblíbenějších písní z jeho tvorby a současně stránka na Facebooku, kde sdílí ukázky ze svých knih a další inspirativní texty.
Román svým posláním navazuje na jeho podobně laděné knihy, kterými jsou Zastaveno (Maitrea 2010, román o nelehké cestě za poznáním mladé ženy) a Malá (Nové Proudy 2012, příběh malého neobyčejného děvčátka z Prahy).


 
Psaním a vydáváním knih se Michal Čagánek věnuje již 20 let.
Celkem publikoval 16 knih prózy i poezie, jejich spojovacím prvkem je hledání vnitřního klidu a otevírání srdce. Všechnyjeho knihy s výjimkou románu Zastaveno vydal vlastním nákladem, což mu umožňuje tvořit je od počátku do konce skutečně podle svých představ ve spolupráci s lidmi na podobné vlně.
 
Mezi čtenářsky nejoblíbenější patří sbírky jeho myšlenek "Odvaha milovat" a "Moře i studánka",
které na malé ploše přinášejí ve zhutnělé formě jeho niterné životní prožitky a zkušenosti. Stejně tak román "Zastaveno", který se navíc podařilo vydat ve velmi krásné, bohatě ilustrované podobě. Podobně příběh "Malá" o malé neobyčejné holčičce z Prahy.
 
Michal Čagánek: Plyšový Buddha.  Hra je tak vážná, jak vážně se hraje
Kniha má 260 stran a obsahuje dvě desítky černobílých a několik barevných ilustrací mladého malíře Adama Kašpara. Autor knihu vydává nákladem 1200 kusů v jeho vlastním nakladatelství Michal Čagánek - Já jsem Ty.
Knihy Michala Čagánka nejsou běžně k dostátní v knihkupectvích, čtenáři si o ně mohou snadno napsat přímo autorovi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Beletrie česká – nové knihy

Rekviem za kantora Bacha. Mistrovská novela o soumraku Johanna Sebastiana Bacha

Může mistrovská novela Jana Kameníčka Rekviem za kantora Bacha (třetí vydání) i dnes uchvátit čtenáře? Třeba i ty mladé, co se ještě úspěšně neubránili tónům citu. Jakou má novela o...

Nebe nemá dno, fantaskní, autobiografický příběh talentované Hany Andronikové

Hana Andronikova se po osmi letech vrací na literární scénu dílem, které se radikálně liší od její předchozí tvorby. Autobiograficky laděná próza se odehrává na třech místech zeměkoule: v amazonském...

Ze života hmyzu aneb co napsali o své nadčasové hře bratři Čapkové

Hra bratří Čapků Ze života hmyzu je svérázným zrcadlem lidské společnosti a vlastně celého bytí na této planetě. Už ve své době naštval příběh Tuláka-myslitele řadu lidí a jak píši...

Zdánlivé maličkosti. Kameníčkova neformální příručka spisovatele

Jan Kameníček, v některých směrech nepochybný pokračovatel Franze Kafky a v jiných zase následník Ladislava Fukse, jehož léta osobně znal, je uměřený, když vzpomíná, a nevtíravý, pokud radí, jak snad...

Viktor Fischl. Dvorní šašci patří k mistrovským knihám velkého vypravěče

Krátká próza, která se díky vypravěčskému umění Viktora Fischla a díky neobyčejnému příběhu čte jedním dechem. Patří k těm několika málo knihám o holocaustu, která mají neuvěřitelný přesah až do...

Mafie v České televizi aneb Jak zprivatizovat Českou televizi

Kniha bývalého obchodního ředitele České televize Martina Švehly s názvem „Mafie v České televizi aneb Jak zprivatizovat ČT“pojednává, jak je možné s Českou televizí, která na jakoukoli kritiku na svou...