verneovky vybiral

Kouzlo původních vydání slavných knih Julese Verna se rozhodl obnovit Josef Vybíral z Moravy, jehož firma vydala první knihy v roce 2011. Je zajímavé, že do té doby žádný český nakladatel nezařadil do svých edic kompletní původní Hetzelův ilustrační doprovod. O barevných rytinách, které byly použity jen v několika málo případech, ani nemluvě. Původní černobílé a barevné rytiny byly z ilustračního doprovodu různě vypouštěny, zmenšovány, z barevných rytin vznikaly černobílé, nebo román ilustroval český malíř
.

Původní rytiny
tvořily nedílnou součást u všech románů, později doplňovanými »chromotypografiemi – barevnými rytinami«. Nakladatel Hetzel k románům Julese Vernea použil více než dvě desítky různých variant knižních vazeb, zvláště varianta vazby »parník Aponte« používaná v letech 1892 – 1905 zůstává nepřekonaná. Úprava a rozměr knih byl impozantní: 28 x 20 cm.
Naprostou většinu vydal v cyklu »Les Voyages Extraordinaires – Podivuhodné cesty«, nakladatel Hetzel.

verne original color

Projekt: Edice Jules Verne
Vychází z originálních vydání P.-J. Hetzela. V románech je plný počet původních, nezmenšených rytin, velikosti 1:1, a to jak barevných, tak černobílých. Původní překlad bude řádně přehlédnut, chybějící části budou doplněny, archaické výrazy upraveny, s kontrolou ke kritickému Hetzelovu vydání.

Vzhled knih
Desky mají vázanou červenou, celoplátěnou vazbu, s decentní zlacenou ražbou.
Jednotně vydávaná edice bude má impozantní De Luxe rozměr 28 x 20 cm, s trojstrannou zlatou ořízkou, kde text románu doplňuje již zmiňovaný kompletní původní ilustrační doprovod, tedy také chromotypografie – barevné rytiny a mapy.
Používá se vysokogramážní 120 g papír Munken Lynx – je to přírodně bílý papír, dobře držící barvu. Má unikátní volumen v oblasti kreativních papírů.

Více informací: http://www.verneovky.cz/

verne obalka casopisu