skola vymyvani mozku

V Lidovkách vyšla informace o tom, že od 5.6. 2021 šestnáctiletí nepotřebují souhlas rodičů, k tomu, aby se nechali naočkovat EXPERIMENTÁLNÍ, neprověřenou vakcínou. Rozhodnutí je tak čistě na nich. Rovněž nepotřebují prohlášení svého lékaře o aktuálním zdravotním stavu a nejsou řádně poučení o důsledcích těchto NEVRATNÝCH kroků.

„Je to 1 485 433 lidí a věřím, že i nejmladší projeví velký zájem,“ hlásal premiér Andrej Babiš (ANO). A Lidovky se k Babišovi přidávají: "Klíčový krok: začíná očkování nejmladších, pomůžou myslivci i youtubeři. Souhlas rodičů netřeba."
A k tomu se přídává aktivista a ministr Vojtěch dalším polopravdívým sdělením: „Nyní je důležité, aby mladí projevili zájem a udělali společně s námi pomyslnou tečku za koronavirem. Očkování znamená návrat do normálního života.“

Je to jednoznačné a zrůdné porušení rodičovských práv i zákonů ze strany státních úředníků:
"Rodičovskou odpovědnost, která spočívá i v povinnosti pečovat o řádný zdravotní stav dítěte, přisuzuje Občanský zákoník každému rodiči, ledaže jí byl soudem zbaven. Každý rodič má tedy z této odpovědnosti plynoucí povinnost starat se o zdraví svých dětí, například i tím, že jim zajišťuje náležitou lékařskou péči. Projevuje se také například tím, že rodič rozhoduje o péči, která bude jeho dítěti poskytována a může zakázat téměř jakýkoliv zákrok, který má být na dítěti proveden."

Co říkají zákony?
„Jde-li o zdravotní služby, které lze poskytovat bez souhlasu a jsou-li nezbytné k záchraně života nebo zdraví pacienta..." To v případě očkování proti tzv. Covid19 neplatí. Ale rozhodně platí:
"Jde-li o dítě, musí dát k běžné léčbě vždy souhlas alespoň jeden z rodičů. Souhlas obou rodičů se vyžaduje, pokud jde o léčbu či zákrok, který může podstatným způsobem negativně ovlivnit další zdravotní stav nebo kvalitu života."


Podobné články

Zaujalo nás