BREXIT EUROSMUTEK
31.ledna zazněl zvony Big Benu. Británie konečně vystoupila z EU. Budoucnost bez modré vlajky s hvězdami posvětila jak královna, tak většina Britů v jediném referendu.

A pak Nigel Farage v Evropském Parlamentě řekl svůj poslední proslov: ZDE
„Tak je to tady, poslední kapitola, konec cesty. 47 let trvající politický experiment, se kterým Britové, upřímně řečeno, nikdy nebyli úplně spokojeni. Můj otec a matka se přihlásili ke společnému trhu, ne k politické unii, vlajkám, hymnám, prezidentům a nyní i ke společné armádě, kterou chcete vybudovat...
...doufám, že toto je začátek konce tohoto projektu. Je to špatný projekt. Není jenom nedemokratický, je antidemokratický a dává určitým lidem moc bez zodpovědnosti. Lidem, které voliči nemohou pohnat k zodpovědnosti. A to je nepřijatelné.”

A Britové vytáhli vlaječky Británie a zamávali europoslanců svoje Goodbye v lepších časech.

Na to arogantně reagovala irská šéfka europléna: „Pokud nebudete poslouchat pravidla, tak budete přerušen. Prosím, odstranili byste ty vlajky? Pane Faragi, odstranili byste ty vlajky, prosím?“ A pak mu odpojila mikrofon a řekla ať si ty vlaječky vezmou sebou. To o samotné EU říká téměř vše.

Big Ben bije jen 2x ročně, na Silvestra a u příležitosti Dne válečných veteránů. 31. ledna odbil Big Ben potřetí. A byla to velká sláva. ZDE ZDE
Boris Johnson vstoupil do dějin jako první premiér, který v pravý čas vyvedl svou zemi z euroříše, která se pomalu proměňuje v totalitní systém, kde vládnou nikým nevoleni byrokrati.

Jen v ČT a v Bakalových dílnách měli redaktoři jediné pravdy DEN MODERÁTORSKÉHO SMUTKU. Ale to je už taková hezká tradice užitečných.


Zaujalo nás