fresco jacques venus

Není první, kdo propaguje myšlenky o novém uspořádání světa, kde vzdělávání hraje hlavní roli. Je ale první, který je nejvíc slyšet. Jacque Fresko (20.3. 1916) je architekt, vynálezce, filosof, který nepoukazuje jen na problémy světa, ale předkládá řešení. Netvrdí, že je dokonalý, ale vybízí, abychom mysleli a uvědomovali si v jakém světě žijeme a v jakém světě chceme, aby žili naše děti. Navazuje na své předchůdce Konrada Lorenze, která spolu s Nikolaasem Tinbergenem je považován za průkopníky etologie. Předkládáme vám záznam jeho přednášky v rakouském Grazu.

Možná si budete říkat, že je to utopie. Je to ale stejné jako s názorem, že lidská budoucnost je bleděmodrá tečka ve vesmíru. Ale je to opravdu tak? Prověřte si to! To je vždy to nejlepší, co můžete udělat.

České titulky a nastavení překladu najdete pod tlačítkem CC na videu po spuštěníJacque Fresco (20.3. 1916 - 18.5. 2017) nafilmoval v roce 2009 spolu s režisérem Frankem Da Silva kameramanem Mark Waters celou sérii videokomentárov, které byly vyrobeny za účelem představení filmového konceptu Earth 2.0. Produkce filmu byla zahájena v roce 2010.

Pro více informací:
http://www.thevenusproject.com/
Kniha zdarma ke stažení: Projekt Venus