prochazkova lenka spisovatelka
Lenka Procházková je jedna z mála skutečně angažovaných spisovatelek v České republice. Aktivně vystoupila proti politické zlodějině tzv. církevních restitucí. Nejvíc ji ale vadí stav vzdělávání a cílený rozklad českého školství. Uvádíme část rozhovoru pro ČT.

cina zkousky 2
Čína je jediná země, která odpradávna obsazovala všecka úřednická místa ne podle rodu, protekce, politického klíče a jiných zřetelů, nýbrž podle literárních zkoušek. Kdo složil jisté examen učenosti, stal se mandarínem a měl otevřenou cestu ke všem úřadům říše.

vzdelavani skola
Rozdíl mezi lidmi a zvířaty je v naší schopnosti předávat podrobné informace budoucím generacím. Nicméně, soudě podle propadající se kvality středoškolského vzdělání, jsme tuto dovednost prakticky zapomněli. Během 21. století zažijeme nástup nového modelu vzdělávání, který s tím současným bude mít pramálo společného.

vydrova kozel zahradnik
Zatímco politici nad chováním mladé generace kroutí tradičně hlavami a nechávají odborníky zpracovávat stohy studií, prestižní britská agentura The Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) oznámila opravdu šokující čísla o schopnostech mladých lidí, která se poněkud rozcházejí s tradičními přihlouplými výroky britského premiéra Camerona o dlouhodobě stoupající úrovni britské společnosti.

ruska rodova skola

Ruská rodová škola, film vynikajícího českého dokumentaristy Viliama Poltikoviče, zachycuje zcela nový přístup ke vzdělávání na všech stupních. Škola je internátní a nachází se na úpatí Kavkazu. Vznikla jako vládní zakázka mají se tu vychovávat nadané děti, které budou pracovat ve špičkových funkcích společnosti.