reflexHonza už netvrdí, že Reflex je dobrý časopis, konečně prozřel. To neskutečné množství hnoje, které Reflex leje na své čtenáře podle hesla: Naši čtenáři jsou naši pitomci, přeteklo. A důvod poslední kapky?

To co Honzu nadzvedlo ze židle byla nedávno zveřejněná anketa Největší český hrdina 20. století, kde Reflex představili 22 českých "osobností", které se podle nich vzepřely totalitním systémům. A tady se nám snaží novináři Reflexu natlačit do hlavy neskutečné věci.

Už slovo největší hrdina ve mě vzbuzuje hrůzu z lidského uvažování.
Jak může být někdo, koho historie nazve hrdinou, největší? Pokud má někdo ve svém životě na svědomí čin, kterým se vymyká chování většiny lidí a který se snaží o lepší budoucnost společnosti, pak hrdina buď je nebo není. Ale nemůže být největší nebo menší. To je stejné, jako o někom říct, že je trochu mrtvý.

V anketě Reflexu jsou mezi hrdiny lidé, kteří se skutečně vzepřeli totalitárním systémům a nasadili své životy.
Jsou jimi Josef Balabán - člen sabotážní skupiny Tři králové, Alois Vašátko - jeden z nejúspěšnějších československých stíhacích pilotů za druhé světové války, František Peřina - slavný válečný pilot zvaný Generál nebe, František Kocourek - předválečný rozhlasový reportér, který v roce 1939 kriticky komentoval slavnostní přehlídku wehrmachtu na Václavském náměstí. Lidé, kteří celý život pevně stáli na svých zásadách jako Magor Jirous, který si nikdy nepožádal ani o důchod a žil z minima, Karel Kryl, který za své zásadové postoje a kritiku nové tzv. demokratické vlády po roce 1989 nakonec zemřel, Jan Masaryk, který jako ministr odmítl ustoupit z vlády po komunistickém puči v únoru 1948 a v březnu téhož roku byl StB vyhozen z okna.

Hrdinové, psychopati a  vrazi
Objevují se tady však i psychopati, kteří se upalují a lidé, kteří úmyslně a zákeřně vraždili spoutané lidi. Vedle skutečného bojovníka Kryla, se zde objevuje problematický Havel, což by Kryla určitě nepotěšilo. Vedle Milady Horákové a hrdinů odboje proti fašizmu se zde objevují zákeřní vrazi Mašínové. Reflex prostě smíchal dohromady vše, co se dobře medializuje. Nejde proto o projevení úcty lidem, kteří se chovali výjimečně a hrdinně, ale o tupou mediální show pro přblblé čtenáře.

Vždyť kolik lidí dnes ví, co se skutečně za činy těchto lidí skrývalo.
Do jaké míry byli mnozí lidé podvedeni politiky a posláni na zbytečnou smrt (Kubiš, Gabčík, atentát na Heydricha), do jaké míry byla Horákova zmanipulována a zmučena, aby se nakonec přiznala ke lži, za co ji okamžitě popravili. Jak může být někdo hrdina, když zabije svázaného člověka, jak to udělali Mašínové? Jsou vůbec hrdinové psychicky nemocní lidé, když se v záchvatu upálí, jako Palach nebo Zajíc?

Místo toho, abychom objevovali úctu ke skutečným hrdinům, hážeme je dnes do jednoho mediálního pytle s lidmi, kteří tam nemají co dělat a děláme líbivou soutěž, kdo z nich je největší? Je mi špatně z toho, co se Reflex snaží lidem nacpat do hlavy. A bez mučení se přiznávám, že Reflex pro mě už dávno skončil na mediálním hnojišti.

A závěr?
Prostě idiotské články v bulvárním Reflexu už dávno nečtu a nejsem zdaleka sám!