stare detske casopisy cz

Po mnoha letech jsem měl v ruce pár tzv. dětských časopisů. Byl jsem zděšený. Místo smysluplné cesty děti k literatuře, umění a vzdělávání jsou plné reklam a primitivních výkřiků. Jediné, co dokonale učí je konzumovat a konzumovat. O vzdělání ani tečka. Doslova. A nepředpokládám, že někdo rozumný pokládá obsah rádobyčasopisů Škouníček, Lissy, Dáda, Báječná škola, Barbie, Fifik etc. za smysluplné nebo snad i zábavné. Bohužel to v menší míře platí i pro kdysi velmi kvalitní časopisy jako Ohníček, Mateřídouška, ABC a další.
Kde jsou staré kvalitní časáky, které byly pro děti mnohnásobně přínosnější i s politickým balastem, kterému se za socialismu nevyhnul žádný časopis? Nejsou. Zmizely. Do časopisů už nepíši kvalitní autoři, o ilustrátorech ani nemluvím. Neviditelná ruka trhu zapracovala dokonale.

Pokud ale chcete dětem i nadále číst ze starých kvalitních časopisů, pak máte šěstí. Je tady projekt Staré dětské časopisy. Tak se nedejte pobízet, přestaňte kupovat šrot a dejte dětem šanci, aby nebyly hloupé... Tablet nebo počítač má dnes už každý.

Staré dětské časopisy
http://www.detske-casopisy.cz/


Zaujalo nás