campbell lidska hloupost
Velmi mě překvapilo, že člověk, který kandidoval na prezidenta, veřejně vypustí neuvěřitelné názory, jenž dokazují, že buď nemá patřičné vzdělání nebo je prostě nechce mít. To platí pro Táňu Fischerovou, o které nechci tvrdit, že není inteligentní, spíš naivní, ale v tomto případě je projevená hloupost evidentní.

Otázka:
Prezident Zeman způsobil nedávno další humbuk - pozval na leden do České republiky představitele čtyř vítězných mocností druhé světové války. Prý je pozval na připomínku 70. výročí osvobození nacistického koncentračního tábora v polské Osvětimi. Mezi pozvanými je ale i ruský prezident Vladimir Putin, což je vlastně už dnes hojně kritizováno. Jak se na tuto záležitost díváte?

Odpověď Táni Fischerové:
Nerozumím, proč to Zeman dělá. Ještě bych rozuměla tomu, kdyby to byly oslavy konce války, kdy se Rusové i Američané zasloužili o svobodu, což je něco jiného. Ale vůbec nerozumím tomu, proč je zval k datu osvobození Osvětimi, protože Rusové v tom - pokud vím – žádnou velkou roli nehráli, navíc antisemitismus v Rusku byl vždycky dost veliký. Proto nerozumím tomu, proč si Zeman zvolil toto datum. K oslavám konce války by člověk mohl těžko namítat, že se tam zve i ruský státník, ale vůbec nerozumím tomu, proč se to otevřelo k osvobození Osvětimi a proč do Prahy? Ať to udělají Poláci a pozvou je všechny do Polska – akce tam je už kvůli utrpení mnoha lidí v Osvětimi pochopitelná.

Osvětimský táborový komplex osvobodila 27. ledna 1945 sovětská armáda, přesněji vojáci 60. armády 1. ukrajinského frontu – pozn. red.
Více: http://www2.holocaust.cz/cz2/history/events/liberation_auschwitz

Celý rozhovor >>


Zaujalo nás