princ a princ
Princ a princ. Pro naprostou většinu lidí šokující pohádka. Je určena pro děti od 3let a  princ v pohádce nehledá novou princeznu, ale prince s kterým se nakonec ožení a zasedne na trůn místo královny, která údajně odchází do důchodu. O tom, že království tímto aktem vlastně vymře, není v pohádce ani slovo.

Gay pohádka má podle autorky překladu Adély Elbl, mít výchovný charakter a prý pomůže maličkým dětem pochopit homosexuální zaměření některých princů.

Jak žijí homosexuálové mi bylo srdečně jedno, je to jejich věc. Nikdo jim nepupírá právo na jejich způsob života. Jenže názor Elblové, že děti v tak malém věku pochopí homosexualitu, může tvrdit jen opravdový nedovzdělanec nebo klasický mediální propagandista jediné pravdy..
Problém je ale hlavně v tom, že naprosto minoritní část společnosti cca 5% chce diktovat naprosté většině, jak se ji musí přizpůsobit. A to velmi často mediálně agresivně a zpupně. A dokonce se používá nedemokratická cenzura na nesouhlasné názory.

Navíc nepříliš kvalitně napsaný příběh Lindy de Haan má dokonce pokračování. Jmenuje se Princ a princ a rodina.
Knihu vydal Meander, který zřejmě opouští nevydělečnou zónu kvalitních dětských knih a jednoduché křesťanské literatury a je ochoten vydat i opravdu vypečený literární škvár.Holt za bohaté granty z Ministerstva kultury se musí odvádět patřičná daň.


Zaujalo nás