zeman versus karel volby prezident


Celostátní hra na prezidenta je ale velmi zajímavá věc. Ukázala zcela jasně, jak na tom společnost je. Kdo duchovně zraje a vytváří kolem sebe skutečné hodnoty, kdo je schopen prezentovat vlastní názory, přemýšlet o nich a pracovat smysluplně pro společnou věc a kdo horečně hledá ve volbách vlastní prospěch a nápovědu, aby ji mohl reprodukovat jako svůj názor, třeba pomocí nejprimitivnějšího argumentu, že volím menší zlo.


Sledovali jsem dva dny dění na internetu. Pozorovali reakce lidí na agresivně rozhozenou propagandistickou síť, jejímž základem je krytí špíny morální autoritou. Injekce vyložených lží, polopravd, přisvojování si výlučnosti názorů, podbízivosti, arogance, různých patentů na pravdu, osobních útoků a moře klíčových slov s jedním názvem: Karel směřovaly jak lavina do sociálních sítí a následně se vyhodnocovaly pomocí viditelné i skryté filtrace informací na Facebooku i Googlu a jejich jednoduché manipulace podle klíčových slov, které roboti objevovali v našich reakcích. A podle toho se vám ukazovaly ty "správné"informace. Zajímavé byly i předvolební průzkumy, zmanipulované na předem vyhlédnuté vzorky lidí. Velmi často se objevovaly agresivně se chovající podvodné nicky PR agentur propojené s Facebookem, které měly za úkol vyprovokovat lidi k emocím a přinutit je zapojit se do té nejšpinavější hry. A to se jim u části populace docela zatím daří. Emoce v lidech vítězí a zaslepují rozum, aby na povrch reakcí vyplavaly mediálně naočkované hlubinné sympatie a antipatie, vyvolávající agresivní chování. V tom okamžiku se člověk stává dobrovolně otrokem, aniž by to tušil. Přesně podle hesla "Řekni mi, do jaké cílové skupiny patříš, a já ti řeknu, proč ho budeš volit."

Soudnému člověku není nejlíp, když vnímá tu neuvěřitelně negativní energii, která se valí z monitorů. Vyžaduje to hodně sebekázně, aby se tomu dalo ubránit. Zvláště když je člověk schopen logicky vyhodnotit, co se ve virtualitě skutečně děje a jaký to má dopad na skutečné chování lidí. Je to stejná hysterie, která zabila Karla Čapka.

Pravda je taková, že to nebyl internet a Facebook, co rozhodlo o výsledcích voleb, ale neuvěřitelně vysoká úroveň lidské nedovzdělanosti, hlouposti, a tím i zvýšená pravděpodobnost manipulace s jejich myšlením. Katastrofa je, v jak nebývalé míře se tak děje u nejmladší generace.

Mnoho lidí si uvědomuje, že díky internetovým technologiím se dá obrovské množství lidí neuvěřitelně snadno a rychle emočně zmanipulovat.
Dostat je do tranzu, který je podobný hysterii přemnožených lumíků, řítící se tajgou přímo do moře. Lidé ztrácí paměť a soudnost, která je náhle zanesena vlnou emocí, jejich ega jsou lehce zranitelná a jejich projev agresivní. Jako děcko na své hračce lpí na "svém" pseudonázoru, jako by jim hrozil nějaký trest. Logika mizí v záplavě primitivních a nedoložených argumentů a emoce cloumají jejich majestátem. Komedie hodná velkých mistrů, řekli bychom, ale je to jen náhlé uvolnění vlastní animálnosti. Kam zmizel oslavovaný Homo Sapiens? Kam je zatlačena lidská touha po slušnosti a toleranci?

Jen pojďme na Facebook a nedivme se. Jsou tam většinou jen herci, kteří si na lidi hrají.
Většinou tupě, bezmyšlenkovitě, bez nápadu. Nic nám to nedává, jen u toho slastně degenerujeme, protože náš mozek se nic nového neučí. Donekonečna se usmíváme na obrázky, čteme primitivní výkřiky bez souvislostí. Donekonečna se bavíme a máme pocit, kterému nesmyslně říkáme štěstí. A nejsme ochotni se od toho marasmu odpoutat, jak jsme pohlceni vlastní důležitostí, která pomalu prorůstá agresivitou nebo demenci. Stávají se z nás tupí internetoví prostituti, paradoxně v době, kdy každý člověk má neomezený přístup k informacím a může se kdekoliv a kdykoliv sebevzdělávat.

A právě proto většina lidí spolkne bez problému jakoukoliv lež jako pravdu. Prezidentský mediální humbuk, který lidem vytvořil zcela vymyšlený mediální obraz žlutého prezidenta a kterému hystericky uvěřili, je toho důkazem. A to je velmi špatná zpráva pro společnost.

Psáno 16.1.2013


Zaujalo nás