papez frantisek il mio papa

Papež František souhlasil s tím, aby bulvární vydavatelství Mondadori dalo do prodeje nový týdeník, věnovaný činům, slovům, gestům, mimikám a aktivitám 265. nástupce svatého Petra. Časopis  Il Mio Papa (Můj Papež) diriguje dcera mediálního magnáta a zkorumpovaného expremiéra Silvia Berlusconiho, Marina Berlusconiová a stojí neuvěřitelných 50 eurocentů. Náklad cca 3 milióny.


Každý týden je v časopise vyjímatelný plakát s jedním z papežových nejvýznamnějších výroků z předchozích sedmi dnů, fanoušci zde naleznou oblíbenou sérii svatých, program křesťanských akcí a pořadů v médiích a další propagandistické vychytávky katolické církve. 

Mondadori je obecně známý svým bulvárním pojetím žurnalistiky.
Byl prvním, který zveřejnil nahá prsa princezny Kate Middleton a přes zákaz Vatikánu zveřejnil fotografie papeže Benedikta XVI v důchodu. Etc.

Spojení s korumpovaným politikem ale nasvědčuje, že v zákulisí Vatikánu nebude všechno tak čisté, jak se snaží Vatikán namluvit veřejnosti.
Podle všeho to nebyl dobrý krok pro tak složitě budované PR papeže, který je pravděpodobně jedním z posledních. Ubohost spojení zkorumpované katolické církve s trestně stíhaným politikem a miliardářem tomu jen napovídá, i když v čele je papež, jenž se snaží zachránit katolicikou církev jak se dá.


Zaujalo nás