chvilkovy aktivista milion chvilek projekt
Vedoucí kolotoče Minář Milión chvilek nezaložil, ale vstoupil do něho, jak správně podotkl na svém videu. Viz foto. Vypomohl Člověk v tísni. Napovídá tomu i fakt, že nedostudovaný teolog čte noty zásadně z papíru. Primitivní a drze nálepkování, dohady co by se mohlo stát, kdyby, koncentrovaná nenávist k Babišovi a Zemanovi. Není to zrovna chytré, ale text obsahuje jasné apely a pomlky, aby všichni věděli, co mají dělat. Tu potlesk, tu bučení, tu heroické souhlasné výkřiky etc. Nejsou důležitá fakta, ale nenávist. Frustrovaná exhibice, bezbřehá rozpačitost v tunelu, na jehož konci není pro demonstranty jasné světlo. Mnohé politické strany by mohly závidět.

Podle reakcí se ale přišli lidé hlavně bavit.
Není proto divu, že poslušně reagují jako na fesťáku na jakýkoliv pitomý apel. Tu je někdo vyzve, aby se drželi za ruce, tu poslechnou hérečku Babčákovou, aby si během minuty ticha přáli, jak by měla vypadat státní správa či naše planeta a k tomu si prý mohou přicmrdnout i nějaká ta osobní přání. Koneckonců na Letné je podle ní morfické pole plné energie.

Následuje celá škála mimořádných artprojevů umělců druhé kategorie, protože těm nejznámějším se na demošku asi nechtělo.

Herec Filip Rajmont dramatickým hlasem čte prohlášení herců Národního divadla a nejen že při tom vypadá jak ministr vnitra, ale zřejmě i tak myslí. Bolševici by měli z něho velkou radost.
Pražským akcentem mobilizuje dav Bob Kartouz, tiskový mluvčí českých Elfů, kteří šíří každý měsíc seznam nepodložených zpráv o tzv. fakenews nebo poukazují na nejvíc rozšířené řetězové maily, aniž by zveřejnili zdroj takových informací, ke kterým se jako amatéři nemohou dostat. Demagog je ale skvělý. Např. tyto dvě po sobě jdoucí věty: "Velká část obyvatel je zasažena exekucemi. Chceme jít cestou Ruska?"
Český sedlák Jan Šebek tvrdí úplný nesmysl a to: "Babiš navázal na velkoplošné socialistické zemědělství!"
Jan Piňos objevuje Ameriku, když davu tvrdí, že na mrtvé planetě není místo pro demokracii. Jsme proto na cestě od klimatické změny ke klimatu změny. Člověk okamžitě zpozorní a bojí se, aby se nám to nezvrtlo v ekologické klimakterium.
Někdo čte prohlášení mistra převleků a kabátníka Pitharta na kterém je zajímavé, že i když jim nejde o moc, existuje demokracie pro poražené, která je cennější, jak demokracie vítězů. Pithart jako demokrat nikdy nezklame.
Svěrák nám připomíná svůj projev v roce 2001 na tzv. spacákové revoluci ČT. To si pusťte. Mimořádně výživné a poučné.
Herec Kryštof Kintera bude asi pokárán. Chce se zbavit politických psychopatů jak v Česku, tak v Evropské Unii.
Pro herečku Sandru Pogodovou je demoška pecka. Nejdřív zdůrazní, že: „my nejsme žádní votlemení hajzlíci, my jsme občani této země! Pak vybafne, že ona platí poctivě daně a přeje si, aby daně platili všichni. Myslela tím zřejmě i Babiše, ale už si nezjistila jak je to skutečně s Babišovými daněmi, které oligarcha platí v Česku, jako jeden z mála. Miloše Zemana by asi nejraději viděla v rakvi.
Bára Basiková je na podiu a hned má starost, aby ji někdo nevymazal. Ano, je to ta Bára co tvrdí, že lidi, co jsou daleko od Prahy, jsou dezinformovaní a volí špatné strany.
Havelka zase hezky česky prohlašuje, že my nebudeme ustupovat konjukturálním populistům.
Banga jen potvrzuje svou primitivní mentalitu a okázale si vychutnává svoji minutu slávy. Nejsme hrstka a udělejme na deset vteřin takový bordel, aby nás slyšeli, apeluje na dav. Ten poslušně řve a píská.

ceska televize nejlepsi
Mezi tím v Čété Takáč diskutuje s řadou expertů a analytiků, které nikdo nezná.

S výkonem pozvaných je evidentně spokojený, ale jen do chvíle, než promluví Komárek. Ten tvrdí, že je úžasné, že se sešlo tolik lidí, kteří demonstrují jen kvůli podezření, že by se něco mohlo stát, že by něco mohlo být zneužito, protože ohrožení demokracie nebo dokonce justice tady opravdu není. Takáč okamžitě zkoprněl a přestal vypouštět CO2.

Na obrazovce mezi tím ČT ukazuje jak je dav tvárný a poslušný. Každá politická strana by mohla závidět.

Slova Komárka ale potvrzuje Honzejk aktuální analýzou, ve které tvrdí, že lidé na Letné se rozhodně nechtějí připojit k Trikoloře, ale je tady určitě prostor pro něco nového, ale netvrdí, že vznikne něco nového. Ale je možné, že z toho něco nebude nic. Opět mimořádná myšlenka, značící velkého ducha Bakalovy piár dílny.

Přichází minuta pravdy. Takáč v jejich Čété konečně nadhodil očekávané. Je demonstrace základ nové politické strany?
Expertka na dělnické hnutí v Jižní Americe Dvořáková ale mluví o mase, která přijde kamkoliv a chce něco prožít. Ostatní se přímé odpovědi obratně vyhýbají.

babis zeman deti zneuzivani
Finále. Milion chvilek skrze nedostudovaného teologa odkrývá data.

Minář apeluje na stálou pionýrskou "vždypřipravenost", protože je možné, že během léta půjde Babiš před soud. Audity EK budou finální. Vidíme, že chlapec je mimořádně informovaný.
Minář chce proto pokračovat v indiánském běhu, což podle něho je sprint a klus. Tož good luck chlapci. Indiáni byli poněkud chytřejší a kombinovali klus a chůzi, aby vydrželi.
Rovněž s kupeckými počty má problémy, když drze tvrdí, že na Letné je 350 nebo 400 tisíc lidí. A pak dodává, já nevím. Stejně jako neví, jaká pravda se nakonec prosadí.

Závěrečný čtený Manifest byl fajn, jen bych ho přirovnal k představení dětského naivního kroužku na základní škole. Takže rýmovačka: "Strejdo Babiši dej nam vládu, dam ti za to čokoládu!" se sem hodí velice.

Na úplný závěr přátelského setkání českých probruselských politických neziskovek, liberálních demokratů a jejich přátel se zpívá národní hymna a mává se množstvím českých vlajek. Asi jim někdo poradil, že ty eurounijní nejsou právě úplně ideální.

Očekávaným bizárem tak skončil nálepkovací demofesťák s mnoha povedenými scénkami a prohlášeními. Skončilo také lehké testování národa, jak by asi reagoval na nastolení nového evropského korporátního socialismu.

Tak v listopadu zase na shledanou chlapci a děvčata.
A pozor! Velká očekávání jsou vždy zdrojem velkých zklamání.

P.S: O čem skutečně Milión chvilek je svědčí i samotné Minářovo přiznání:
"Naše síla spočívá v tom, že dokážeme spojovat různé lidi s různými názory. Tyto lidi spojuje obrana kvalitní a zdravé demokracie. Kdybychom se stali politickou stranou, začali se vymezovat na pravolevé ose, začali bychom mít konkrétní názory, tak dvě třetiny lidí by nám řekly „nezlobte se, už za nás nemůžete mluvit“.
Minář, Milión chvilek / Novinky 24.6. 2019

milion tunel

KOLIK LIDÍ BYLO NA LETNÉ? STO TISÍC?

T-mobile tvrdí, že na demonstraci na Letné bylo 283 000 lidí. František Řezáč na základě fotografií vypočetl, že to není možné.
Lidovky.cz. Je tam fotka z okraje shromáždění na západní straně, kudy jsem procházel.

Na jeden ar (100 metrů čtverečních, tedy čtverec o stranách 10x10 metrů) se vejde možná 20, 30 lidí. U pódia bylo možná, sto padesát. teoreticky by se mělo vejít na jeden ar dvě stě lidí. To se dá v praxi lehce ověřit. I když by bylo u pódia těch 200, tak průměrný počet lidí na ar byl tedy asi 120 lidí.

Moje ohraničení na obrázku z mapy.cz je velké asi 7 hektarů, to jest 700 arů. 120 krát 700 je 84 tisíc. Připočtěme velkoryse ten zbytek pobíhajících, dá to asi těch sto tisíc.

Aby to bylo oněch 250 000, museli by být lidé nahuštěni na deseti hektarech po dvěstěpadesáti lidech na ar, dvacet pět tisíc na hektar.

František Řezáč

K tomu číslu 283 tisíc malá poznámka z knihy Františka Marka / Psychologie propagandy:
V souvislosti se zásadou velkých lží mohli bychom ještě uvést, že propagátor při zkreslování číselných údajů nikdy neuvádí číslo zaokrouhlené, nýbrž naopak volí číslo zdánlivě co nejpřesnější, končící lichou jednotkou nebo i desetinným číslem.


Zaujalo nás