znacka mobil

Ve Francii už od 1. září 2018 děti nebudou moci používat mobilní telefoni. Zákaz, který je dnes ve formě návrhu, by měl platit pro základní i střední školy.

Je to bezesporu krok kupředu, krok ke zkvalitnění výuky, omezení podvádění a odpoutávání pozornosti od výuky. To je jedná strana mince.

Druhá, problémová, je v tom, kam si děti budou po dobu vyučování telefony odkládat, zda to budou osobní skříňky nebo společná skříň. Otázkou je, zda by nebylo lepší nainstalovat rušičku, ale ta by zřejmě ovlivnila i mobily učitelů a personálu školy. Nebo neměla by chodit po škole mladá "pionýrská hlídka" a děti kontrolovat? A problémů bude asi víc.
Jen doufám, že se to nezačne řešit s právním rozborem nějaká neziskovka zaměřená na lidskoprávní ochranu dětí. To bychom se mohli dočkat nemilého překvapení.

Každopádně prst nahoru za jeden z mála rozumných kroků ve francouzském veřejném sektoru, i když hodně, ale hodně nedomyšleného. Ono navrhnout zákonný paskvil, je buď důkazem neumětelství a hlouposti nebo stupidním záměrem, aby zákon nebyl schválen nebo byl schválen tak, aby se s ním dalo donekonečna manipulovat.

ZDROJ