dalajlama
Dalajláma byl opět v Praze. Po šaškovském cirkusovém vystoupení "Kalousek and friends" na podporu Tibetu je zde další mediálně výživný střet antizemanovců s příznivci prezidenta Zemana, při kterém Dalajláma slouží jako záminka propagace té jediné pravdy.
Ale které, když celá česká vláda se chová jak pubertální třídní rada, jež chce být zadobře s kamarády a zároveň s vedením školy, což jak každý rozumný člověk ví, nejde donekonečna. Trapnost prohlášení všech těch Hermanů, Bělohrádků, Zemanů, Zaorálků, Halíků, Schwarzenbergů, Kocábů, Kisků je spíš k pláči než k smíchu. Koneckonců o tom, co si o těchto politicích (a nejen o nich) myslí lidé, vypověděly nejlíp volby do Senátu 2016, kterých se zúčastnilo 15% voličů.

Dalajláma v Praze v roce 2016 byl smutnou ukázkou, jak duchovní osobnost a potlačovaný národ se zneužívá a hlavně využívá v politickém hašteření. A proč právě Tibet? Protože se mediálně hodí, protože potlačované národy, které nemají své "světové dalajlámy" mají prostě smůlu. Viz např. Kurdové.

A tak myšlenka, kterou Dalajláma často říká, že „Vztek a nenávist jsou jako rybářský háček a je proto velice důležité se ujistit, že jsme se na něj nechytili sami,“ nějak zapadá do obrazu odchodu mnoha příznivců z přednášky Dalajlámy zpět do konzumního světa, plného podivných duchovních paskvilů a myšlenkových kolotočů o lásce a nenávisti.
Jako např. u známé komediální skupiny Hate-Free, která bez sebemenšího studu propaguje nejlepší píseň proti nenávisti s názvem "Nenávidím nenávist". Je to projev stupidity nebo projev totální propagandy, jako za socialismu? Koneckonců aktivity Hate Free jsou mimořádně veselé ukázky, jak se propaganda nemá dělat.

Co ale překvapuje nejvíc? Dalajláma nebyl označen našim mainstreamem za ruského agenta.
Nebylo to snad v květnu 2016, kdy Dalajláma prohlásil: “Prezident Putin musí pokračovat ve svém neoblomném boji proti saúdskoarabskému státnímu terorismu. Soudím, že Obamova administrativa a Saúdská Arábie jsou zodpovědné za krveprolití na Středním východě.”
V Moskevském Bolšom teatru pak zahájil druhý ročník mezinárodního Dalajlámova festivalu s tématem „Tibet: Tradice, Umění, Filozofie a Mír“. „Jsem přesvědčen, že jádrem dnešní krize na Blízkém východe je politika Obamovy vlády a podíl Saúdské Arábie v syrské krizi,“ citoval později server AFP Dalajlámu.


Zaujalo nás