we can do it

Čítárny splnily pohlavní podmínky EU a mají ve své redakci min. 40% žen. Bez ohledu na to, jaká bude budoucnost EU po Brexitu.

"Nečekali jsme na hlasování o lepším přístupu k ženám a stali jsme se vizionáři,"
řekla nám Jane Gaetwick, žhavá kandidátka na místo šefredaktorky. Dále řekla, že je hrdá na Evropský parlament, který hlasoval už v roce 2014 pro nová revoluční opatření (459 poslanců bylo pro, 148 proti a 81 se zdrželo hlasování)

Výhledově se počítá se zavedením kvóty do všech oblastech literatury.
Ocenění už nezískají jenom muži, ale rozdělování cen bude v poměru 40% ženy a 60% muži. Tento poměr bude platit i pro vydávání knih, knihy na pultech knihkupectví, knihy v reklamách, v redakcích etc. Dokonce i WC budou označena na Může a Nemůže. Poměr záchodů, vidliček, nožů nebo třeba i notebooků ve firmě bude striktně 40:60.
To všechno už od roku 2020.

Konečně už nebude důležitá odbornost, talent, schopnost nebo korupce, ale kvalita pohlaví.
V případě, že bude ženská kandidátka kvalifikována stejně dobře jako muž, bude dána přednost ženě.  Francie, Holansko, Španělsko a Itálie a většina Skandinávie už revoluční kvóty žen ve správních radách vynucují a zdá se že klesá i procento korupce ve společnosti.

"A tak je to správné, tak to má být," dodává paní Gaetwick místo dosavadního šefredaktora Mika Hermana, kterému bylo už před lety zakázano se k problematice vyjadřovat.


Zaujalo nás