algonquin national park trapper
Málokdo dnes už ví, že dnešní kapitál nadnárodní společnosti Hudson Bay Company je založený na neuvěřitelném holocaustu zvířat i původního indiánského obyvatelstva.

burian augusta knihy
Zdaleka nejznámějším a nejlepším nálezem dinosauřích fosilií z našeho území je „kutnohorský ornitopod“, který byl roku 2017 pojmenován Danielem Madziou (spolu s Clintem Boydem a Martinem Mazuchem) jako Burianosaurus augustai. Je pojmenovaný po malíři Burianovi a paleontologu a spisovateli Augustovi.

vltava vysehrad patricny

Nedávno jsem psal o „pitomých“ franšízách, o nichž památkáři skoro mlčí – přesněji – nemluví tak nahlas, aby se to dostalo až ke mně. Franšízy – mcdonald, starbucks, kfc a tak, možná nejsou špatné samy o sobě a v zemi, kde vznikly, ale v kontextu. Např. když se nacpou do vnitřní Prahy a předvádějí, jak jsou všechny stejné.

zacek jiri pracovna
Jeden z nejpopulárnějších českých literátů Jiří Žáček otevřeně o cenzuře kdysi a dnes. Asi naštvě hodně lidí, ale ti kteří skutečně myslí a hledají souvislosti, to rozhodně nebudou. A pak asi znáte přísloví o potrefené huse, co nejvíc kejhá, ne?