lem stanislaw blue portrait
Masová kultura zakaluje mozek, ořezává představivost, a vybočuje vkus. Samozřejmě, ať si na okrají existuje, ale ne aby masová patlanina vytlačila kvalitní umění, které se stává čím dál tím víc elitářské až nakonec, pokud se nic nezmění, se v této patlanině potopí.

love3
Od podepsání Lisabonské smlouvy je zřejmé, že EU je projekt čím dál víc nedemokratický neboť na úkor jednotlivých států posiluje pravomoce EU a to často totalitním způsobem. Není divu, vždyť nedemokraticky volená Evropské komise je v EU jediný zakonodárný orgán, zatímco paradoxně demokraticky volený evropský parlament je jen na schvalování. To hovoří snad za všechno.

umeni versus kyc
Už je to dávno, co jsem se tím bavil. A co jsem na to dílo vystál čtvrteční frontu. Obrazový opravník obecně oblíbených omylů z nakladatelství Práce (1981) je dávný bestseller a MUDr. Ludvík Souček, jeho autor, byl (podobně jako později PhDr. Ondřej Neff, který se dokonce – nic ve zlém - má za Součkovu reinkarnaci) přesvědčen, že umí napsat cokoli. A to v solidní kvalitě.

bradford cernossky panbuh
Arnoštu Lustigovi mě na některém setkání Českých center představil Vladimír Páral. Ale tohle moje psaní není o spisovateli A.L, nýbrž o panu Arnoštu Lustigovi z povídky Karla Poláčka, která má název Přišel do novin. Mohl Karel Poláček znát Arnošta Lustiga? Bůhví, a žádného z těch dvou pánů už se dneska nemůžeme zeptat… Teď ta historka -

Zaujalo nás