mitrofanov druba ksc komunista
Udělení ceny Borovského je v Česku oblíbený rituál novinářů. Nikdo je nemá rád a tak si vytvoří cenu a sami sobě si ji udělí. Borovského cena je stejně podivná jako ta Peroutkova a častokrát ji dostávají lidé, kteří si novinařinu rozhodně nepletou s dobře zaplacenou public relations.

Rafael-Atenska-škola1509-11-Vatikan-Stanza-della-Segnatura
Pojem „demos“ pochází ze starořečtiny a znamená asi tolik, co dnešní slovo „vesnice“. Nejmenší spravující jednotka se v antice nazývala „deme“, přičemž se tím v positivním slova smyslu označovala samovláda občanů.

love3
Od podepsání Lisabonské smlouvy je zřejmé, že EU je projekt čím dál víc nedemokratický neboť na úkor jednotlivých států posiluje pravomoce EU a to často totalitním způsobem. Není divu, vždyť nedemokraticky volená Evropské komise je v EU jediný zakonodárný orgán, zatímco paradoxně demokraticky volený evropský parlament je jen na schvalování. To hovoří snad za všechno.

umeni versus kyc
Už je to dávno, co jsem se tím bavil. A co jsem na to dílo vystál čtvrteční frontu. Obrazový opravník obecně oblíbených omylů z nakladatelství Práce (1981) je dávný bestseller a MUDr. Ludvík Souček, jeho autor, byl (podobně jako později PhDr. Ondřej Neff, který se dokonce – nic ve zlém - má za Součkovu reinkarnaci) přesvědčen, že umí napsat cokoli. A to v solidní kvalitě.

Zaujalo nás