harabin stefan
Soudce Nejvyššího soudu SR a kandidát na prezidenta Štefan Harabin přitahuje posluchače a čtenáře, protože otevřeně hovoří o tom, co jiní zamlčují a zamlžují. Ve svém druhém literárním díle upřímně lidsky, s hloubkou a nadhledem objasňuje problémy, které dnes kvar Slovensko a navrhuje konkrétní řešení, jak vyvést společnost z hodnotové a právní krize.

black lives matter kniha
Dominantní narativ o rasových vztazích v USA dnes říká, že hlavní nebezpečí pro životy černochů představuje bělošský rasismus, zejména násilnický a rasistický rasismus policistů. Podle tohoto názoru je Amerika beznadějně rasistický národ. Vznikla organizace Black Lives Matter (BLM), která vede protesty a dokonce i nepokoje v reakci na případy, kdy běloch, zejména policista, zabije černocha.

praha 3 zari 2022
Po půl roce vlády politologa Petra Fialy dostala celá jeho vláda jasnou odpověď, co si o tom občané myslí. Přes sto tisíc se jich sešlo na Václaváku, aby jasně řekli jeho nečeské a stupidní politice NE. A premiér se tváří, že se nic neděje, že to jsou proruští trollové a neschopní, pitomí lidé, kteřé se nechají lehce oblbnout. Nenechaji.


Heiko Schrang lzi stoleti
Heiko Schrang má snadno srozumitelný styl, tah na aktuální témata, ve kterých prezentuje i komplexní hospodářské a politické souvislosti. V této knize úspěšně kombinuje témata z oblastí politiky, ekonomiky a duchovního života a je v podstatě jedno, kde začneme číst. Každá kapitola je naplněna výživnými informacemi a mnoha dalšími tématy k přemýšlení a studiu.

svrchovanost dauphin vyber texty
Svrchovanost – je glosována významnými osobnostmi českého a slovenského veřejného života, je komentována zprava i zleva, z pozice různých vědních oborů, životních zkušeností či politických funkcí.

Desmet The Psychology of Totalitarianism
Světově uznávaný profesor klinické psychologie Mattias Desmet v knize Psychologie totalitarismu popisuje společenské podmínky, které vedou ke kolektivní psychóze. Ta se projevuje nelogickým chováním části populace, vede k jejich úzkosti a strachu, ke ztrátě soukromí a odevzdáváním svobod v domnění, že se tak vyřeší nějaké závažné problémy.