Fruhlingova-bulvar-skola-showbusinness

Velkou zrůdnost pro malé děti vymyslela před několika lety modelka Iva Frühlingová. Ve své škole showbusinessu učila (nebo doufejmě, že už skončila) malé děti jak se stát celebritou, jak chodit po červeném koberci, zvládat večírky, co říkat bulváru a jak to vlastně v showbusinessu funguje. Každý soudný člověk ví, o čem showbusiness je, proto je zřejmé, že ve škole se děti nemohou naučit nic jiného, než záměrně lhát a podvádět. Nejzrůdnější ovšem je, že i mnohá média a novináři se tváří nadmíru spokojeně.

Bulvár i showbusiness je postavený na falešné iluzi, polopravdách a lžích. "Ve společnosti funguje jako jedový poprašek, kterým dobrovolně špiníme naše myšlení, aby rychleji degenerovalo,"
napsal o bulváru prof. Macháček. Je to přesné. Bulvár oslovuje lidi bez rozdílu věku a silně poznamenává jejich myšlení tím, že lež se stává přirozeným světem. V zajetí těchto lží jsou především mladí lidé, kteří bez potřebné sebereflexe a pod tlakem nezodpovědných dospělých chápou neustále falšovaný svět jako jedinou realitu, které nakonec podlehnou a která je zotročí.

Iva Frühlingová je mladá modelka a zpěvačka a je smutnou obětí stupidity, které se říká showbusiness. Je typickým případem oběti, která v tomto prostředí zcela ohluchla a oslepla. Takto vybavení jedinci se pak stávají otroky svých falešných představ a zcela radostně vymýšlejí ty nejstupidnější projekty.

Škola showbusinessu pro malé děti. Neznám horší spojení než je showbusiness a děti. Je jen málo činností, které jsou na žebříčku hodnost na pokleslejším místě.
Školu showbusinessu vymyslela Iva Frühlingová a její píár managerka. Ta se koná v superluxusním hotelu, protože světla showbusinessu nemohou zářit v nějakém pochybném prostoru. Sama Frühlingová v jednom rozhovoru říká: "Víkendové kurzy jsou pro děti ve věku 11–15 let a jsou určeny dětem, které se chtějí věnovat zpěvu, moderaci, herectví atd. Budou je vyučovat známé osobnosti. Ti dětem na základě vlastních zkušenosti vysvětlí, co tento byznys obnáší a proberou s nimi i základní praktické aspekty... Rodiče mohou během celé akce v hotelu relaxovat... celá rodina si nakonec odnese potřebné informace pro orientaci v showbyznysu."

Těžko se chce uvěřit, že to nejstupidnější, co společnost produkuje, bude modelka prezentovat jako vzdělávací činnost.
Navíc i pro děti v dětských domovech a to ve spolupráci s další modelkou Němcovou!!! O celkové úrovni školy svědčí také to, že tzv. praktické aspekty o tom, jak se děti mají chovat v showbusinessu, budou přednášet "populární" experti, většinou mladičtí herci a zpěváci o jejichž lidských i profesních kvalitách lze předem pochybovat. Ale možná je to záměr.

Hloupí lidé vzhlížejí k mediálně známým lidem ve slepé víře, že jsou něco víc než oni sami.
Iva Frühlingová k nim patří. Přesto, že je ještě mladičká, má díky idiotství medií malou moc. Moc ovlivňovat názory lidí. Pokud se ale hloupým a veřejným způsobem ovlivňují malé děti, nezbývá než se ozvat. Není to žádné moralizování, ale připomínka, že nemáme právo dětem vnucovat naše egoistické představy o světě. Děti mají právo na svobodnou volbu. To znamená, že musí vědět, co je za zdmi zahrady nazývané dětství. Bez této volby z nich děláme poslušné otroky, třebaže je milujeme. Učit děti, co je showbusinwess je totiž pak stejně, jako je učit třeba prostituci. Ta přece taky vydělá spoustu peněz a pokud se týká morálky, nevidím velkých rozdílů.

Iva Frühlingová je dnes možná jiná než vyplývá z těchto řádků.
Určitě má svoje touhy, sny o lásce a laskavém světě a možná nebude zlá. A přesto může za určitých okolností vytvořit něco, co postrkuje společnost do ještě větší žumpy tuposti. Důkazem není jen tato "škola", ale i tupé výkřiky celebrit, které dětem dávají jasný signál, že je normální se nevzdělávat, jak ráda prohlašuje herečka Geislerová, že spojit svůj úspěch se lží a podvodem je přirozené, že peníze jsou jediným měřítkem úspěchu člověka ve společnosti.

Přesto všechno bych na tomto místě raději psal, že existují mladí a známí lidé, kteří před pohodlností splynutí se stádem, se snaží z něho vystoupit a být sami sebou. Ku prospěchu všech a ne jen ku prospěchu peněz a falešné slávě svých nohou.