hampl prolomeni hradeb kniha
Server Aktuálně.cz ve svém článku "Učitelské noviny daly prostor protimuslimskému aktivistovi i dezinformacím o klimatu" překročil všechny myslitelné limity novinářské profesionality. Redaktorka Martina Heroldová se uchýlila k podpásovému činu a v závěru svého textu napsala toto: Vydal také knihu, ve které se otevřeně hlásí k rasismu a nenávistným postojům.

Petra Hampla tak veřejně nazvala rasistou a obvinila ho z nenávistných postojů. Autora i jeho knihu Prolomení hradeb tak označila nelichotivou a poškozující nálepkou a to zcela bez důkazů!

A to všechno kvůli názorům pana Hampla a jeho knize: Prolomení hradeb.
Je smutné, že dodnes nebyla kniha Petra Hampla Prolomení hradeb podrobena žádné seriozní kritice. Náklad knihy už dávno překročil desetitisícovou hranici a její prodej neslábne. Myslím, že by si tento titul zasloužil zasvěcenou recenzi a otevření věcné debaty nad tématy, které kniha otevírá. Označit knihu za rasistickou a nenávistnou k takové debatě ale nevede.
Více o knize zde: Sociolog Petr Hampl a jeho zakazovaný bestseller Prolomení hradeb

putinovy lzi
Upozorňujeme také na otevřený dopis Josefa Provazníka (autor knihy Odhalujeme Putinovy lži, vydalo nakladatelství Naštvané matky). Apeluje na Syndikát novinářů a žádá je o reakci na článek, který uveřejnil server Aktuálně.cz.
O knize zde: Putinovy lži. Reportéři Fejk ňůs Jakub Unda a Anja Al-Shaabatová pravdivě o Putinovi.

Citace:

... "V neposlední řadě nebyl v tomto článku poskytnut prostor k vyjádření samotnému Petru Hamplovi. To je další ze závažných prohřešků proti novinářské etice. Nejzásadnějším prohřeškem proti (nejenom) novinářské etice je však samotný závěr, ve kterém paní/slečna Heroldová konstatuje (ovšemže bez sebemenších důkazů), že Petr Hampl se otevřeně hlásí k rasismu a nenávistným postojům.

Víc než novinářský článek je dílo redaktorky serveru Aktuálně.cz obžalobou v duchu rétoriky nechvalně proslulých komunistických prokurátorů Urválka a Vaše. Ve veřejném prostory by měl svobodně zaznívat různé názory. Server Aktuálně.cz prostřednictvím Heroldové jeden z těchto názorových proudů démonizuje s cílem z veřejně diskuze jej vyřadit. S pomocí "unfair" nástrojů, jako je nálepkování, zkreslování reality a šíření skutečných dezinformací."

Celé znění dopisu najdete v tomto článku - https://www.nastvanematky.cz/nenechme-si-ukrast-svobodu-slova