socha dinosauri od pekelneho potoka

Existuje jen málo mladých autorů, kteří své zanícené pro obor dokáži spojit s populárně naučnými knihami takovým způsobem, jako Vladimír Socha. Ten se již od mládí, a není to klišé, zabývá neznámou kapitolou vývoje naší planety - druhohorními obludami, které žily v naprosto jiném světě, než známe dnes. Milióny let trval jejich vývoj, který náhle skončil před 65 milióny lety. V mimořádně čtivých knihách Vladimíra Sochy najdete nejen odpovědi, ale i nezodpovězené otázky jejich existence.

vladislav shakespeare
Jan Vladislav byl po dlouhá desetiletí nejuznávanějším překladatelem Shakespearovských sonetů. Po něm na počátku 21. století přišel Martin Hilský se se svým Shakespearovským projektem. Nedá mi ale, abych dnes vyzdvihl a připomněl především překlady Jana Vladislava, jehož verše mě oslovují víc, jak verše Hilského, bezesporu velmi dobře prostudované.

behounek italia
Běhounek byl jako spisovatel pozoruhodně všestranný.  Napsal totiž třeba i brakovou detektivku  Zrádce podzemí (1940) a vydal ji pod cizím jménem v Rozruchu (Románech vzrušené chvíle). V téže edici se měl objevil také jeho román Tajemství zavřených dveří, aspoň jej autor pod tím titulem nabízel k vydání, ale nejspíš jde o knihu totožnou s tou předchozí.

huxley prekrasny svet konec civilizace
Aldous Huxley napsal tuto knihu na počátku minulého století jako vizi budoucího světa lidí. Jako vizi světa, který vznikl nejen silou a mocí, ale také spontání lidskou hloupostí. Každopádně se jedná o legendární knihu 20. století, kterou by měl číst každý.

Inspirující myšlenky...

Těsně před tím, než se zvíře setká na jatkách se smrtí, nachází se obklopeno děsivými výkřiky a strach budícími scénami vražd minulých, přítomných i blížící se vraždy. Jeho vlastní hrůza pak mentálně proniká tělo škodlivými vlivy, zatímco následný šok jeho vlastního porážení způsobuje nedobrovolný průchod moče do samého těla. Tato kyselina močová je roznesena krví a potom fyzicky prostupuje tělo jedovatou látkou.
Paul Brunton, spisovatel, myslitel