studio trnka 1

Duší nakladatelství je akademická malířka Klára Trnková a její dcera grafička Tereza Šebestíková. Klára Trnková se zajímá o české tradice a zkušenosti našich předků, o historii bydlení a zahradní architektury a v neposlední řadě i o literaturu pro nejmenší. Od malička vyrůstala obklopena ilustracemi svého otce a láska ke knižní literatuře vůbec zrodila nápad jak oživit zájem o knížku i u dnešních dětí odkojených televizí a počítačem.


Edice Jiří Trnka
Cílem této řady je znovu připomenout rozsáhlé dílo národního umělce Jiřího Trnky, které patřilo po několik desetiletí k základním kamenům české ilustrační tvorby. Chceme opět vydat známé Trnkovy ilustrované knihy a představit i tituly méně známé.
Prvním počinem je Míša Kulička, pětidílné vyprávění o příhodách malého medvídka Míši, jeho maminky Barbory a bodrého venkovana Strýčka Vasila. Málokdo dnes ví, že autorem textů je tatínek režiséra Jiřího Menzela, který byl v krizových letech jak za nacistické okupace tak později nucen skrýt se za pseudonym Jan Vik. Knížky vycházejí z původního vydání a budou uvedeny postupně doplněny nezvyklým CD.

trnkova klara
Klára Trnková
 
Edice naší babičky
Tato edice je zaměřená ne nejrůznější poznatky vycházející ze zkušenosti našich předků.
Lunární kalendář naší babičky se zabývá lunárními cykly, které ovlivňují různé oblasti našeho života. Najdete tu zajímavé kuchařské recepty, bylinné čaje, přírodní kosmetiku a zahradnické rady.
Série Tajné recepty naší babičky je zaměřená vždy k určité příležitosti. Jsou to nejlepší lety prověřené rodinné recepty, vánoční, velikonoční, novoroční, nedělní… Malé knížečky s recepty připomínají obsahem i grafikou ručně psané sešitky jaké si dříve psávala každá dobrá hospodyňka.

Edice Pohádky do kabelky
Jsou malé, bohatě ilustrované knížečky, obsahující vždy jednu pohádku, které se vždy vejdou každé mamince do kabelky a pomohou vašim dětem překonat dlouhou chvíli v čekárnách, na úřadech, při cestování a zabaví vaše dítě v situacích, kdy se nudí.

 Nová nabídka knih: http://www.studiotrnka.cz/

studio trnka 2


Myšlenky z knih

Je možné naplnit mysl milióny fakty a stále být úplně nevzdělaný.
Alec Bourne