Jasné a věcné argumenty Jana Petránka, jednoho z našich nejlepších novinářů, který už má zákaz vstupu nejen do České televize, protože odmítá černobílé vidění událostí ve světě i u nás doma.
Z čas od času můžeme jen potvrdit, že to, co řekne Jan Petránek je skutečná realita na rozdíl od mnoha výpotků tzv. expertů z českého mainstreamu.
Zde jsou jeho komentáře k současnému Rusku v roce 2016 na semináři Mýty o Rusku ze dne 5. dubna 2016.

Pokud máte pocit, že odstraňování soch, nahánění agentů s otráveným kufříkem nebo hledání Novičoku v Británii mají něco společného, nemýlíte se. Je zde zájem, aby pachatelé druhé světové války a oběti byli zaměněni. Jinak by se ta krásná evropská budoucnost nemusela podařit podle plánu.
Antonín Baudyš

 

Martina Kociánová jasně a stručně o vládním webu Petra Fialy o tom, jak a proč udávat své blízké jene na sociálních sitích.
Web branmecesko cz  je opravdu mimořádná zrůdnost!

Web: https://www.KupreduDoMinulosti.cz/
Facebook: 
https://www.facebook.com/kupredudominulosti
Twitter:
https://twitter.com/KupreduDoMi
YouTube kanál:
https://www.youtube.com/channel/UC1ASPUCPfhkyUW9RUX9RGHw

Nositelka Krameriovy ceny Martina Kociánová za nezávislou žurnalistiku 2020 a vynikající rozhlasová moderátora si klade otázku proč liberální žurnalistika tak lže.
První Krameriova cena 2016. Prestižní novinářská cena pro Petránka, Spencerovou, Neffa, Mikoláše, Hauptvogela, Schneidera

Jaké jsou příčiny konfliktu na Ukrajině?
Kdo dnes hájí důstojný život pro důchodce a lidi s nízkými příjmy?
Bojíme se mluvit jako za socialismu?
A vrátila se doba komunistických mediálních lynčů?

I o tom budeme dnes hovořit. Dnes je se mnou česká spisovatelka, disidentka a chartistka, která do roku 1990 pracovala jako uklízečka.
Přitom její romány vycházely v zahraničí. Pochází z literární rodiny. Slavným spisovatelem byl její otec, autor trezorového filmu Ucho, i její životní partner Ludvík Vaculík. Úspěšnými autorkami jsou její sestra i dcera, se kterou dnes provozuje soukromé nakladatelství.
Její knihy vycházely v exilovém nakladatelství, ještě před revolucí obdržela americkou cenu Egona Hostovského. Byla členkou Rady Českého rozhlasu, působila také jako kulturní atašé českého velvyslanectví v Bratislavě a sama sebe dnes označuje za aktivistku. Své nedávné životní jubileum oslavila vydáním filmového literárního scénáře Doupátko.
Paní Lenka Procházková.
Vybrané úryvky z rozhovoru a texty, o kterých se v pořadu hovoří naleznete přepsané zde:
https://isde.cz/lenka-prochazkova-bojujeme-svoji-vnitrni-valku-o-svobodu-slova/

Rozhovory Jany Bobošíkové:
https://www.youtube.com/channel/UC4ghMQ16P3acuKKXHTtkS7w

Nemusíte být věřící, abyste pochopili v plné šíři moudrá slova pana profesora Piťhy, které se vážou k zásadním problémům této doby, k poničeným vztahům mezi lidmi, k chaoticky a stupidně se chovající společnosti. Kultivovaný projev je tak nadčasový, že by měl prezentovaný ve všech médiích dnes a denně.
Ano. Jsme lidé. Nejsme čísla bez kritického uvažovaní. Nejsme ovládání roboti, kterým se musí říkat, co a jak mají dělat a jak myslet, jak by si přáli mnozí snílci nového světového řádu.

Václav Klaus byl v neděli 13. prosince 2020 hostem ve vysílání pořadu Partie televize CNN Prima News. S moderátorkou Terezií Tománkovou hovořil o stavu společnosti po "roce s koronavirem", o expertokracii, o nedůvěryhodnosti vládního modelování indexů PES a R, jakož i o dalších rysech tzv. "kovidismu", jemuž se obsáhleji věnuje ve své nové knize Karanténa 2.0.

Více o knize: Karanténa 2.0. O pandemii, která pomalu mění stát v novou totalitu

Monsignor Petr Piťha, kněz, bohemista, lingvista a pedagog přednesl 28. září 2018 v katedrále sv. Víta projev: V Parlamentu se schvaluje Istanbulská úmluva, což nechává českou společnost v klidu a podle Petra Piťhy většina společnosti netuší "o jaké nebezpečí jde.“ Na závěr Petr Piťha optimisticky vyzval lidi k obraně, protože obrana svobodných lidí je z historie vždy snažší než povstání porobených a otroků a vyzval k upřímnému zpěvu chorálu: „Nedej zahynouti nám i budoucím.“