Už jste zaregistrovali, že jak IDNES tak Lidovky a další noviny nabízejí zdarma stažení zpráv do ečtečky Kindle? To by nebylo špatné, jako to, že vám posílají zprávy předem předžvýkané. Pustí vám jen to, co chtějí abychom věděli. Říkají tomu předvýběr.

Podobným způsobem začal nedávno propagovat své předžvýkané zprávy Wasington Post na platformě Topicly.
Ale už na první pohled se zdá, že takový způsob si oblíbence nenajde. Zjednodušení neznamená vždy zlepšení.

V Česku tzv. podsouvání názoru sílí zvláště před volbami.
Tentokrát pravicovým poltikům dochází, že volby nemusí dopadnout tak, jak si přejí. Osobně se obávám, že dopadnou zcela katastrofálně pro všechny dominantní politické strany. Hlavní důvod je v tom, že lidé už mají politiků, jejich slibů a hlavně asociální politiky plné zuby.

Proto je třeba být opatrný na jakékoliv informace z velkých mainsteramových novin.
Neříkají vám pravdu a budou vám stále sdělovat to, co je důležité pro majitelé těchto novin, podle toho ke kterým politickým stranám mají nejblíž. A Kindle (a nejen on) spolu s tzv, předvýběrem zpráv tomu má pomoci. A právě před volbami platí víc jak jindy, že mainsteram není důvěryhodný!!

Jak tvrdíval prof.Macháček: Kdo je liný se vzdělávat a hledat neustále souvislosti, odsuzuje sám sebe k věčné hlouposti.

Doporučujeme článek: I manipulovat se musí umět


Myšlenky z knih

Censor je tužka, která se stala člověkem, anebo člověk, který se stal tužkou, živou bytostí se stavší škrt přes plody ducha, krokodýl, který číhá na březích proudu idejí a literátům, kteří po něm plují, ukusuje hlavy. Censura je mladší ze dvou hanebných sester, starší se jmenuje Inkvizice. Censura je živé doznání mocných tohoto světa, že dovedou jen šlapat po zhlouplých otrocích... Já jsem úřední osoba, a my od úřadu nemáme rádi, když je člověk smělý.
Johann Nepomuk Nestroy (1801-1862)