moleskine-notebook

Moleskine
není pro mnoho lidí jen neobvyklá forma vedení poznámek v malém bloku, ale doslova nezbytnost a identita osobnosti. Přestože se nejedná o soutěž, každý "moleskinový člověk" rád předvede ostatním své kreativní nápady. Moleskine také značka, která identifikuje celou škálu notebooků, deníků a průvodců městem pomocí jednoduchých nástrojů.


Svým způsobem popkultura vznikla už v roce 1980, kdy Bruce Chatwin vypráví svůj první moleskinový příběh https://www.moleskine.com/bruce-chatwin-the-songlines Pak na chvíli vše ustrnulo, aby v roce 1997 milánský vydavatel přinesl legendární notebook zpět k životu, a oživil tradici Bruce Chatwina.

Dnes jsou tzv. "Moleskine notebooks" nezbytné pro spoustu mladých lidí. Ukládají do nich své myšlenky a nápady s často neuvěřitelnou kreativitou.

Více: https://www.moleskine.comInspirující myšlenky...

Naprosto mě nepohoršuje pohled na právníka, kapsáře, plukovníka, hlupáka, velmože, karbaníka, státníka, kurevníka, poliotika, lékaře, svědka, úplatce, návladního, věrolomníka a podobné; tak to už na světě chodí: ale když vidím, jak se hromádka mrzáctví, tělesných i duševních chorob nadýmá pýchou, přejde mě rázem trpělivost; a nikdy nepochopím, jak se takový tvor shoduje s takovou neřestí.
Jonathan Swift: Gulliverovy cesty