sumava litera

Festival Šumava Litera nechce být dalším “tržištěm”, kde si budete moci jen zakoupit knihy. Naší snahou bude regionální literaturu představit netradičně, moderně, interaktivně…
Během prvního festivalu jste měli mít možnost si sami poskládat e-knihu pomocí QR kódů. Dozvěděli jste se o zajímavých místech Šumavy spojené s literaturou. Vimperští tiskaři během workshopu ukázali jak vzniká kniha. Proběhlo komentované promítání filmu “Král Šumavy”. Setkali jste se s oblíbenými autory v rámci autogramiád.

Hlavním hostem prvního ročníku byla kunsthistorička, publicistka PhDr. Blanka Stehlíková CSc.

Krom zahájení výstavy ilustrací jejího otce a předání cen vítězným autorům, zapvzpomínala na svého otce Ladislava Stehlíka, autora trilogie Země zamyšlená, na společné putování jihočeskou krajinou i na setkání s velikány české literatury.
Více o knize: Ladislav Stehlík a jeho bestseller Země zamyšlená zdarma ke stažení

Další ročník Šumava Litera bude 2019 ve Vimperku.
Šumavský literární festival se hodlá zaměřit na propagaci (popularizaci) regionální jihočeské literatury s důrazem na Šumavu.

Kniha roku - nominace : http://sumava-litera.cz/citarna/nominovane-knihy/
Kompletní program: http://sumava-litera.cz/program-2015/
http://sumava-litera.cz


Myšlenky z knih

Nejradši jsem sám, to mne nikdo neruší. Neboť všichni se vracejí stále k témuž tématu, jak se jim vede špatně a jak se jim vede dobře, tomu se to líbí, onomu se to nelíbí, a brzy zas jsou u věcí, které tvoří jejich život. Dříve jsem jistě právě tak žil, ale teď nenacházím v sobě nic společného s těmito věcmi... Mnohdy sedím s některým z nich v hospodské zahrádce a pokouším se jim vysvětlit, že v tom je už vlastně všecko: moci tak tiše sedět. Přirozeně, že tomu rozumějí, přiznávají to, shledávají to taky, ale jen slovy, jen slovy, to je to, cítí to, ale stále jenom napolo. Jiný jejich život lpí na jiných věcech, jsou tak rozděleni, nikdo to ne cítí celým svým životem; ani já sám neumím dobře říci, co myslím.
Erich Maria Remarque (1898 – 1970), Na západní frontě klid