bologna childrens book fair logo
Boloňský knižní veletrh, jehož spoluzakladatelem v roce 1964 bylo i Československo, konkrétně SNDK s Mladými léty oslavil letos padesátiny.

Jubilejního veletrhu se účastnilo 1200 vystavovatelů ze 66 zemí a naše nakladatelství Baobab sice nevyhrálo, ale bylo v tak silné konkurenci mezi pěti nominovanými z evropských nakladatelů.
Blahopřejeme!

https://www.bookfair.bolognafiere.it/en/bop-bologna-prize/winners-2013/1183.html



Vítězové za rok 2013
WINNERS OF BOP - BOLOGNA PRIZE - BEST PUBLISHERS OF THE YEAR ARE ANNOUNCED

Best Children’s Publishers of 2013 for Africa
Bakame Editions, Kigali, Rwanda

Best Children’s Publishers of 2013 for Asia
Tara Books, Chennai, India

Best Children’s Publishers of 2013 for Central-South America
Cosac Naify, Sao Paulo, Brazil

Best Children’s Publishers of 2013 for Europe
Planeta Tangerina, Carcavelos, Portugal

Best Children’s Publishers of 2013 for North America
Chronicle Books, San Francisco, USA

Best Children’s Publishers of 2013 for Oceania
Gecko Press, Wellington, New Zealand


Nominace 2013:

Europe

Baobab, Prague, Czech Republic - www.baobab-books.net

Edizioni EL, San Dorligo della Valle (TS), Italy - www.edizioniel.com

Editions Thierry Magnier, Paris, France - www.editions-thierry-magnier.com

Beltz & Geldberg, Weinheim, Germany - www.beltz.de

Planeta Tangerina, Carcavelos, Portugal - www.planetatangerina.com

Africa 

Bakame Editions, Kigali, Rwanda - www.bakame.rw

Sub Saharan Publishers, Accra, Ghana - www.africanbookscollective.com

Human & Rousseau, Cape Town, South Africa - www.humanrousseau.com

Jacana Media, Johannesburg, South Africa - www.jacana.co.za

Lantern Books, Lagos, Nigeria -www.literamedpublications.com

Asia

Grimm Press, Taipei, Taiwan - www.grimmpress.com.tw

Kalimat, Sharjah, UAE - www.kalimat.ae

Tara Books, Chennai, India - www.tarabooks.com

Doshinsha Publishing, Tokyo, Japan - www.doshinsha.co.jp

Woongjin ThinkBig, Seoul, Korea - www.wjbooks.co.kr
 

Oceania

Gecko Press, Wellington, New Zealand - www.geckopress.com

Allen & Unwin, Crows Nest, Australia - www.allenandunwin.com

Koala Books, Mascot, Australia - www.koalabooks.com.au

The Five Mile Press Pty Ltd, Melbourne Australia - www.fivemile.com.au

Central and South America

Cosac Naify, São Paulo, Brazil - www.cosacnaify.com.br

Edicione Ekaré, Caracas, Venezuela - www.ekare.com.ve

Ediciones Tecolote, Mexico - www.edicionestecolote.com; www.issuu.com/edicionestecolote

Fondo de Cultura Economica, Mexico- www.fondodeculturaeconomica.com

Petra Ediciones, Zapopan - Jalisco, Mexico - www.petraediciones.com

North America

Chronicle Books, San Francisco, USA - www.chroniclebooks.com

Groundwood Books, Toronto, Canada - www.houseofanansi.com

Abrams, New York, USA - www.abramsbooks.com

Annick Press, Toronto, Canada - www.annickpress.com

Houghton Mifflin, New York, USA - www.hmhbooks.com

 

Inspirující myšlenky...

Nejradši jsem sám, to mne nikdo neruší. Neboť všichni se vracejí stále k témuž tématu, jak se jim vede špatně a jak se jim vede dobře, tomu se to líbí, onomu se to nelíbí, a brzy zas jsou u věcí, které tvoří jejich život. Dříve jsem jistě právě tak žil, ale teď nenacházím v sobě nic společného s těmito věcmi... Mnohdy sedím s některým z nich v hospodské zahrádce a pokouším se jim vysvětlit, že v tom je už vlastně všecko: moci tak tiše sedět. Přirozeně, že tomu rozumějí, přiznávají to, shledávají to taky, ale jen slovy, jen slovy, to je to, cítí to, ale stále jenom napolo. Jiný jejich život lpí na jiných věcech, jsou tak rozděleni, nikdo to ne cítí celým svým životem; ani já sám neumím dobře říci, co myslím.
Erich Maria Remarque (1898 – 1970), Na západní frontě klid