noc s andersenem logo
Prvního dubna 2011 již pojedenácté knihovny a školy otevřely i v noci své brány, aby děti vybavené polštářky a spacáky mohly po celou noc naslouchat čtení pohádek, na které v naší uspěchané době není doma tolik času...


Uherské Hradiště s Václavem Čtvrtkem
V Uherském Hradišti se konal pořad pro děti nocující v knihovnách a školách našeho města. Ovšem ještě před tím jsme zahájili letošní pohádkovou Noc s Andersenem v uherskohradišťské nemocnici, aby také zde děti mohly zakusit alespoň kouzelného dobrodružství s knížkami - a bylo to opravdu kouzelné zahájení, kromě pohádky letošního jubilanta Václava Čtvrtka pro děti v nemocnici kouzlil Jirka Hadaš, který později vystoupil v programu na Masarykově náměstí.
Na děti zde čekal sám H.Ch.Andersen v podání herce Slováckého divadla Pavla Majkuse. Pozdravil děti dánsky a děti mu rozumněly. Zkusili jsme všichni číst nahlas i potichu, snad i proto, abychom dokázali všem pochybovačům, že děti čtou a čtení je baví. Četli všichni a četli moc krásně, věřte nám!
Rádio Zlín nám pomohlo uspořádat velké sčítání knih Václava Čtvrtka a zjistili jsme, že v knihovničkách uherskohradišťských dětí se skrývá 294 knížek tohoto autora, někteří přinesli celou hromadu knih a někteří kvůli sčítání přijeli až z Veselí nad Moravou! Vše ukončila velká polštářová bitva kluků proti děvčatům a tentokrát zvítězili úplně všichni... a pak se všichni vrátili do knihoven a škol a nikde nezapomněli na pohádku.
Matky Andersenky