zastavka1xTakovou autobusovou zastávku můžete vidět v Liberci. Je kreativní, smysluplná a bude lidem dlouho připomínat dobré texty inteligentních autorů. Jsou zde texty 15 autorů: například Žáčka, Bulgakova, Hrubína, Nového, Nepila, Štorcha, Ajvaze...

Místo lživé a debilní reklamy, kterou lidi ani nevnímají, někdo podpořil dlouhodobou smysluplnost. Navíc je to místo, kde lidé číst budou, i když z počátku jen proto, že se malinko nudí.

Čtení totiž není propagace jogurtu, jak jsou naučeni chlapci a děvčata PR agentur, čtení je soukromá věc a mnoho lidí k tomu potřebuje jistý pocit soukromi. Autobusová zastávka, jako objekt veřejné  propagace, ho přesto poskytne mnohem víc, jak například mluvící knihy, které za desítky tisíc někdo pohodil nesmyslně po Praze a které jsou jen a jen zábavou. Kolik lidí se asi zastaví, aby si v ruchu velkoměsta poslechlo ukázku na náměstí Míru? Jak řekl můj známý když tuhle hrůzu uviděl: Ten kdo tohle vymyslel, moc nemyslel.

zastavka2
Fotografie s laskvým svolením mistra básnického,  Jirky Žáčka www.jirizacek.cz


Myšlenky z knih

Školy nesouvisejí nutně se vzděláním... jsou to především nástroje kontroly, kde je nutno dětem vštípit určité základní návyky. Vzdělávání je něco docela jiného a ve škole hraje zanedbatelnou roli.
Winston Churchill