jak se mas eliskoPo kolážích Radka Pilaře, Cílkovi a Lídě Františka Skály a také Kukym Jana Svěráka přichází ze stejného rodu myška Eliška v knížce Lucie Sunkové: Jak se máš, Eliško? Dlužno přiznat, že je tu snaha pohrát si s jazykem a co nejvíce se přiblížit malému čtenáři…

Těch jablek, co se letos
urodilo! Jak je všechny odnést
domů? Je jich asi deset kilo!

Myška dostane nápad. Starý vozík vystele travou,
Aby jablka nepotloukla. Jenže ouha! Kolečko
Se polámalo, mnoho škody nadělalo, udělalo…

…bác! Eliška ještě nikdy kolo neopravovala.
Bude jí stačit kladívko a pět hřebíků?

jak se mas elisko kniha

Nakladatelství 65. pole se snaží ve své edici Políčko přinášet na trh hravé knížky pro děti a i tato desátá kniha z této edice má poněkud v retro stylu tyto ambice.

Lucie Sunková (1974)
Profesí scénáristka, režisérka, animátorka, výtvarnice a ilustrátorka. Příležitostně také spisovatelka. V animaci se věnuje především technologii malby olejovými barvami na skle. Tři semestry vyučovala na FAMU studenty Cinema Studies.
https://www.luciesunkova.com

Související informace

Inspirující myšlenky...

Má-li existovat don Juan, musí na světě existovat pokrytectví. Ve starověku by byl don Juan jakýmsi výsledkem bez příčiny; tehdy bylo náboženství slavností, pobízelo lidi k rozkoším; jak by bylo mohlo hanobit lidi, kteří si z jisté rozkoše dělali smysl svého života? Jedině státní správa mluvila o zdrženlivosti; zakazovala věci, které mohly škodit vlasti, to jest zájmům uznávaným obecně, nikoli to, co může škodit jednotlivci, když jedná. Každý muž, měl-li zálibu v ženách a mnoho peněz, mohl být v Athénách donem Juanem, proti tomu nikdo nic nenamítal; nikdo nehlásal, že život na této zemi je slzavé údolí a že trpět je záslužné.
Stendhal, Italské kroniky