Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

A jako aligátorka chvályhodný projekt pro první čtení

a_jako_aligatorkaKnížečky Abeceda není věda obsahují řadu ilustrovaných básniček, které zábavným a pro děti přitažlivám způsobem vyprávějí o písmenkách, číslicích a jiných tématech, spojených s prvotní výukou.

Veselé rýmovánky děti zaujmou, při jejich poslechu si snadno zapamatují nové informace - svět písmen a číslic se tak pro ně stane méně abstraktním. V každé knížečce je vložena příloha s několika jednoduchými cvičenémi, díky nimž si děti mohou procvičit své grafomotorické schopnosti, postřeh a soustředění. Kromě toho si zábavnou formou ověří, co si z dané knížečky zapamatovaly.
V prodejnách se neobjeví jen písmenka abecedy, ale také čísla, barvy, bezpečnost, slušné chování apod. Zaváděcí cena, bohužel jen prvního čísla, je sympatických devatenáct Kč.
Navíc je nová knížka Jindřišky Ptáčkové a ilsutrátorky Natálie Tilšnerové pro malé čtenáře ukázkou správě volené metodiky. 

800x600

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

Abeceda není věda (celý projekt):
A jako Aligátora, B jako Bouřka, C jako Cirkus, Č jako čolek, D jako Daněk, E jako Eskymáci, F jako Fénix, G jako Gorila, H jako Hříbek, CH jako Chobotnice, I jako Indiáni, J jako Jabloň, M jako Medvěd, N jako Netopýr, Ř jako Řeka, S jako Sportovec, Š jako Štěně, T jako Trpaslík, U jako Užovka, V jako Včelka, Y jako Yzop, Z jako Zajíček, Ž jako Želva.
Jedničkou všechno začíná, Dvě labutě na jezeře, Trojka, pohádkové číslo, Čtyřka jako židlička, Pět kočiček u babičky, Sedmička jako Sedm hlav dráčka Sedmihlávka,  Osmička jako preclík, Devítka jako Devět hor, Už umím počítat do deseti, Nula, je to také číslo?
Co všechno vím o svém těle?, Tolik tvarů kolem nás! Barvy, Kolik je hodin? Ferda, pejsek ochranářa_jako_aligatorka1

a_jako_aligatorka2

a_jako_aligatorka3

Polská pobočka nakladatelství DeAgostini začíná s řadou naučných časopisů i na území ČR. Zaplní tady tak zřejmě chybějící druh periodik. Jednoduché básničky budou vycházet každý týden jako periodikum pro děti předškolního véku, s nimiž pracují rodiče. Knížečky Abeceda není věda obsahují řadu ilustrovaných básniček, které zábavným a pro děti přitažlivám způsobem vyprávějí o písmenkách, číslicích a jiných tématech, spojených s prvotní výukou. Veselé rýmovánky děti zaujmou, při jejich poslechu si snadno zapamatují nové informace - svět písmen a číslic se tak pro ně stane méně abstraktním. V každé knížečce je vložena příloha s několika jednoduchými cvičenémi, díky nimž si děti mohou procvičit své grafomotorické schopnosti, postřeh a soustředění. Kromě toho si zábavnou formou ověří, co si z dané knížečky zapamatovaly. 
V prodejnách tisku se už objevilo první číslo. Nepbkeví se jen o písmenka abecedy, ale také čísla, barvy, bezpečnost, slušné chování apod. Zaváděcí cena, bohužel jen prvného čísla, je sympatickžch devatenáct Kč.

Vaše názory  

# Karolina
JIndřiška Ptáčková píše zoufalé knížky, ale je dobře propagována lidmi z ministerstva a prostě shora... Její verše klopýtají jako veršíky nějakého žáčka. Je to ostuda! Myslím, že ji pro její neschopnost často oceňují naše "poroty" v soutěžích.
Doufám, že se to nebude prodávat, jen pokřiví jazykové vnímání malých dětí.
| Quote
# Martina
No abych pravdu řekla, paní Ptáčková má poněkud problémy s dobrým českým rýmem a metrem. A bylo to vidět i v jiné její knížce z poslední doby. Takže v oboru říkadel bych ji jako kantorka češtiny tak úplně nedoporučovala.
| Quote
# Anna
a co má rým společného s doporočuním kantorky??? Náhodou tahle knížka se jí povedla, včetně ilustrací. Já jsem neměla problém ji rodičům doporučit a předtím ještě dětem ve škole číst.
| Quote
# Petra
Martino, naprosto souhlasím.
Obrázky jsou pěkné, nápad taky dobrý, ale provedení prachbídné. Básničky nemají rytmus a řada z nich ani hlavu a patu. První knížku jsme dostali jako dárek, další rozhodně kupovat nebudu.
Ale uznávám, že je to dobrý obchodní tah - první knížka skoro zadarmo samozřejmě nepostrádá "mapu" k zaznamenávání pokroků.
| Quote
# Miroslava
Dobrý nápad. A potom, že se nedají dělat slušné knížky pro děti a ještě k tomu úspěšné.
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit

První čtení – Už jste četli?

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
Listopadová pohádka, jedna z nejhezčích pro malé čtenáře
Josífkův pekelný týden. Další z úspěšné série Daniley Krolupperové pro malé děti
Hádanky a básničky Markéty Zinnerové pro kluky a holčičky
Všichni píšou o zvířátkách – kreativní první čtení
Chytrému napověz – kniha devatero pohádek o původu řemesel
O dvou muších kamarádech
Legendární příběhy o sluníčku a štěňátku napsala Iva Hercíková
Pohádkový klásek. Knižní potěšení pro začínající čtenáře
 Bubáček. Veselý panáček pro první čtení
Babi! Dědo! Kdy už budou... První čtení pro prvňáčky
Já se nechtěl stěhovat! Zábavný i poučný příběh pro začínající čtenáře
Okno do komína – kniha pro prvňáčka se nedá koupit
Pohádky na týden a hrátky každý den od Ljuby Štíplové
Písničkové uspávanky na dobrou noc + jedenáct současných ilustrátorů
Pes nám spadla, mimořádně hravé básničky Miloše Kratochvíla pro malé děti
Kamarádi z abecedy Radka Malého pro malé čtenáře a do škol
Už se nebojím tmy namaloval ilustrátor plzeňských pohádek
Tři moc povedené knížky pro děti od dvou do pěti let