Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Česká historie je podle Lucie Seifertiové většinou jen velká pohádka

pohadka-o-brunclikoviPokud chápete české dějiny jako pohádky, jste možná blíž víc pravdě, než si myslíte. Česká historie tak, jak se předkládá našim dětem, je už po generace důsledkem polopravdivých snah obrozenecké doby o probuzení českého národa z katolicko-německého temna. Podivné ale je, že deformace historie Jiráskem, Čelakovským, Palackým přežívá dodnes. Naše děti tak neučíme historické pravdě, jako spíš mýtům a pohádkám.

Nevím, zda to tak pochopila Lucie Seifertová, ale svými novými knihami pro nejmenší děti to říká nahlas.
Česká historie jsou většinou pohádky.

Její nový cyklus knih o historii se jmenuje "Dějiny pro nejmenší" a z minimem textu zde zpracovává naše legendární historické mýty jako pohádky.
První se jmenuje Pohádka o Bruncvíkovi a druhá Pohádka o králi Karlovi. Doufejme, že se také dočkáme Pohádky o králi Václavovi, jak ke krátkým nohavicím přišel. A každá kniha za 109 kaček. No nekupte to, že?

Knihy vydává rodinné nakladatelství Prchal

Vaše názory  

# Renáta Fučíková
Myslím, že článek postihl snad jediné pozitivum téhle edice: ŽE POJMENOVÁVÁ TYHLE PŘÍBĚHY "POHÁDKAMI".
Výtvarná stránka knihy je děsivá. Kdyby zůstalo jen u "easy" stylu, tak bych ji přiřadila k publikacím, které vycházejí třeba ve Skandinávii, ale pro starší děti. Ale tady ta naprostá rezignace na grafickou úpravu...Lidová cena, humor, stylizace na pomezí karikatury. Zaslouží si nejmenší čtenáři, kteří dovedou už sami dost dobře vnímat krásu a poezii, být takhle odbyti?
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit