Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Zkuste malovat jinak! Jak rozvíjet výtvarný talent u všech dětí

malujeme jinak horovaNe každý oplývá výrazným výtvarným talentem. Ovšem to neznamená, že nemáme nadání tvořit hezké věci, vylepšit si interiér, vytvořit si vlastními silami něco pěkného pro potěšení.
Autorka jedinečné obrazové příručky Malujeme jinak Alexandra Horová přesvědčí hravě každého, že malovat dokáže. Jen potřebuje rozvinout vlastní fantazii a tak trochu postupovat podle osvědčených návodů.


Základním rysem „jiného kreslení“ je fakt, že při své tvůrčí činnosti využijeme ruce, nohy, upotřebíme pestrobarevné látky, které jistě ve své domácnosti najdeme, a využijeme třeba už nepotřebné věci – opelichaný smeták, odložený míček, starou cukřenku. Pak už stačí jenom chuť něco pěkného vytvořit a baví se klidně i celá rodina.
Kniha srozumitelných rad pro tvořivé „hraní“ Alexandry Horové přináší několik postupů, jejichž náročnost označují čísla od jedné do tří. Jedničky zvládnou s malou pomocí i malé děti, trojka je náročnější, ale trpělivý člověk si poradí i s ní.

A kde sehnat, co doma nemáme? I to nám autorka prozrazuje v kapitole: Kde sehnat potřeby pro tvoření. Její součástí jsou i šablony, podle nichž jdou obrazy pěkně od ruky.
Podle Malujeme jinak se dá strávit pěkné tvůrčí odpoledne, při němž se nebude nudit nikdo z rodiny. Je dobrou inspirací pro vychovatele v družinách či učitele kreslení základních škol.

Malujeme jinak / Alexandra Horová / vydal Albtaros, 2016

malujeme jinak

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Naučné pro děti Horová Alexandra

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit