Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Noemova archa, klasická biblická pohádka Terezy Říčanové

noemova_archaTereza Říčanová, nechává ožít starý pohádkový příběh o záchraně Noema a jeho rodiny. Obrazové album, které podle biblického příběhu a událostí na vlastním statku nakreslila autorka, vypráví známý příběh o archaických časech před potopou, o mystickém andělu zvěstovateli, Noemově rodině, potopě a záchraně Archy.

Autorka zvolila pro své fantastické vyprávění zcela osobní a jako vždy originální přístup. Ve velkém pohádkovém příběhu umí skvěle najít drobnosti, jež pohádce dodávají často nádech komičnosti. Například zvířata oslovuje k záchraně jeden anděl samotář, přičemž nezapomene ani na miliardy hmyzu v trávě a neuvěřitelný výkon celé rodiny Noema, kteří každému zvířeti jeho komůrku vysmolí, aby do ní nenatekla voda.

Velkou pozornost si zaslouží způsob, jak autorka umně spojila text i ilustrace do jednoho kompaktního a čtivého celku, který dětem nabízí spoustu otázek týkajícího se jak samotného smyslu náboženství, tak autentičnosti biblických příběhů.

V tom je přínos knížky pro další generaci dětí zcela jedinečný a Tereze Říčanové patří velký dík, že dětem otevírá oči.

Noemova archa | Tereza Říčaqnová | ilustrace Tereza Říčanová | vydává Baobab, 2010
Kniha oceněná jako nejoblíbenější dobrá kniha roku - KNIHOPÁBITEL 2010

ricanova_noemova_archa

Vaše názory  

# Sylva
Jak můžete napsat, že boží příběh z bible je pohádka. Je vidět, že o Bibli nevíte vůbec nic.
| Quote
# Karolina
Paní Sylvo, biblické příběhy jsou opsané z mezopotámských destiček, které jsou v klínovém písmu. Dnes už není tajemstvím, že pisatelé, kteří dělali PR pro starověký Izrael, prostě jen použili příběhy, které si přinesli do Izraele, když jich v Mezopotámii už měli plné zuby a vyhnali je zpátky na západ. :-) Bohužel církev vypráví vše tak, aby to vyznělo pro židy pozitivně. Destičky jsou ve výzkumu v Británii, ale každé uvedení dalšího překladu stovek mýtů vyvolá jen rozhořčení Izraele. Jo, ona každá lež má krátké nohy. :-)
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit