Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Mirek a spol, další kniha pro kluky od Vojtěcha Steklače

mirek steklacPo nových vydáních titulů Bohoušek & spol. a Aleš & spol. a novinkách Pekelná třída & spol. – Zlatá kreditka a Pekelná třída & spol. – Magnetický mobil přicházíme se  svazkem číslo čtyři ediční řady Kompletní Boříkovy příhody. Jde o dobrodružství vskutku napínavé a jeho hlavní postavou je vedle Boříka Mirek.

Bořík oznámil svým kamarádům, že se brzy odstěhuje na sídliště, protože jejich dům se bude kvůli výstavbě metra bourat. Všichni čtyři okamžitě začnou vymýšlet, jak této události zabránit. Hlavním aktérem Boříkovy záchrany se stane Mirek, jehož nápad rozpoutá v Holešovicích válku gangů. Kluky před pořádným malérem zachrání oddílová vedoucí Kateřina. Nepoctivci jsou odhaleni a spravedlivě potrestáni. A Bořík? Bude či nebude se stěhovat? Nové příhody holešovických kluků vám vše objasní.

Knížky vycházejí s novými ilustracemi výtvarníka vystupujícího pod pseudonymem Vhrsti.

Vojtěch Steklač (1945)

Po maturitě v roce 1963 krátce studoval na VŠE, poté přešel na FFUK, kde absolvoval filozofii a sociologii. Od roku 1969 působil jako redaktor dětských časopisů (Ohníček, Pionýr), posléze jako šéfredaktor Pionýra. V letech 1990–1994 byl dramaturgem ČST, poté spisovatelem z povolání. Proslul zejména sérií dětských románů z prostředí pražských Holešovic, jejichž vypravěčem je holešovický kluk Bořík, který roste společně se svými čtenáři.

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit