Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Nech ten mech. Básničky pro děti Michala Bystrova s ilustracemi Petra Nikla

nech ten mech cover

Povedená kniha pro děti z pera básníka, muzikanta a překladatele Michala Bystrova obsahuje verše, které autor napsal v posledních devíti letech, během nichž s údivem, dojetím i pobavením sledoval, jak rostou jeho malé neteře a děti. Právě jim – Sáře, Nikolce, Aničce a Honzíkovi – adresoval většinu básniček, vyznačujících se jazykovou hravostí a smyslem pro lehkou absurditu.


Nejkrásnější kniha roku 2014. Porota ocenila nejen grafickou úpravu Najbrt studia, ilustrace Petra Nikla, ale i text slovy:

"Případný argument, že je knížka 'neomyvatelná', tedy co do zpracování křehká, jemná, poničitelná, a tudíž ne ideální pro děti, u poroty neuspěl. Je to knížka, kterou si můžou číst společně dospělí a děti – a ty se mohou seznámit se skutečností, že knížky jsou různé a potřebují třeba i jemné zacházení."


nech ten mech 1

Sbírku zařadilo nakladatelství Host do výboru Sto nejlepších českých básní 2012.
Krédem autora je nenudit, nepoučovat, nepodlézat malým čtenářům a rozhodně je nepodceňovat. Jak sám autor říká: „Když jsem v dětství četl  "Šlo povidlo na vandr, koupilo si skafandr‘, nevěděl jsem, co je povidlo, vandr ani skafandr, ale pamatuju si to dodnes.“

Nech ten mech / Michal Bystrov / ilustrace Petr Nikl / vydal Meander, 2014

nech ten mech 2

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Nikl Petr Bystrov Michal

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit