Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Papírový svět krále Richarda Vyškovského

papirovy_svetU příležitosti životního jubilea papírového krále Richarda Vyškovského byla vydána jedinečná publikace mapující jeho životní pouť a především vystřihovánkovou tvorbu. Všichni příznivci papírových modelů budou potěšeni unikátní přílohou, papírovým modelem celého Cífkova statku v Třebízi, a sběratelé ocení kompletní, dosud nepublikovaný seznam všech vystřihovánek R. Vyškovského.
Součástí publikace je kupón na zlevněné vstupné pro dvě osoby do Muzea Karlova mostu.

Papírový svět Richarda Vyškovského
Vydal XYZ, 2009
Brož., formát 21x29cm, 58 str.,

Richard Vyškovský (*1929)

Architekt, výtvarník a konstruktér papírových vystřihovánek patří mezi nejvýznamnější postavy českého papírového modelářství. Veřejnosti je znám jako autor oblíbených modelů hradů, zámků a lidové architektury, které jsou ojedinělé i v celosvětovém měřítku.

Od původních kreseb publikovaných např. v Dikobrazu se jeho zájem přesunul k volné grafice a od konce roku 1968 se v volném čase plně oddal konstruování papírových vystřihovánek a modelů. Jeho prvním samostatným modelem pro ABC byla Formule 1 Ferrari 312-T2 Nikiho Laudy, která vyšla v roce 1976.
Městská památková rezervace (MPR) je pravděpodobně největším papírovým modelem, který byl kdy vydán, a měl by být proto zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.
Jeho dlouholetá tvorba je spojena s časopisem ABC a vydavatelstvím Albatros, pro které připravil stovky modelů.

vystrihovanky600

Vaše názory  

# Vasek
naprosto geniální!!!
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit