Děti do knihoven. Dejte dětem šanci, aby nebyly hloupé

A+ A A-

Stín modrého býka. Jeden z nejlepších historických fantasy románů

stin modreho byka medekJeden z nejvýše oceňovaných historických románů s fantastickými prvky nás zavádí do Boiohemy, krajiny kdesi na sever od Limes Romanum, do doby, kterou dnes datujeme jako konec čtvrtého století našeho letopočtu. Mezi čtyřmi pohořími protékají řeky Wildahwa, Albis či Swarta, území je rozděleno mezi několik národů, a mezi nimi se potulují římští vyzvědači.

Čtenář, který chce porozumět Stínu modrého býka, musí ale zpočátku vytrvat, aby nakonec byl naprosto unešený. 
Zhruba první třetina knihy totiž zajímavým způsobem popisuje to, o co půjde, teprve pak do sebe začně všechno zapadat a neobyčejně gradovat.

Nicméně vlastní historický backgroundový popis je rozhodně fundovaný.
Autoři si práci na románu rozdělili. Zatímco Medek se věnoval mužským figurám a politickým souvislostem, Vrbenská psala o postavách ženských a magických rituálech. Její faktografická znalost je u fantasy naprosto jedinečná a pomocí Medka, který je zase mistr stavby příběhu dostává román výjimečný punc dokonalosti. Prostě jedna z mála knih, kde Keltové jsou skutečnými Kelty apod.
Vzniklo tak výjimečné, magické a napínavé dílo, které je po dlouhé roky oblíbené

Knižně byl jejich příběh vydán v roce 2001. V roce 2014 vyšel příběh jako audiokniha.
Vydává: http://www.straky.cz
 
Stín modrého býka / Medek Leonard, Vrbenská Františka / vydal: Straky na vrbě

Ukázky z knihy...

„Svalil se na břicho a pomalu, mučivě pomalu se plazil dál. Lezl jako slimák a velkým rudým slimákům se podobaly i kusy jeho svalů, jež jako nacucané pijavky odpadávaly od jeho kostí a cukajíce se zůstávaly ležet v prachu; byl tlící, rozpadající se mrtvolou, poháněnou jen vůlí dostát přísaze, a na vrchol stoupání se dohrabal pouhý vybělený kostlivec, držený pohromadě seschlými zbytky šlach.“
OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Medek Leonard

You have no rights to post comments