A+ A A-

Město mrtvých druhý díl série Kladivo na čaroděje

kladivo na carodejnice mestoDruhý díl výjimečného seriálového projektu sdružujícího špičky českého fantastického žánru. Druhý svazek zcela nového seriálu ve stylu Marka Stonea či Agenta JFK, tentokrát však v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu.

O knižní sérii:
Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů – a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší…
Praha je magické město – a ta magie vás může zabít. V tom lepším případě. Když vám teče do bot, když vás pronásledují přízraky – koho zavoláte?
Tým Felixe Jonáše určitě ne. Pokud už by přece jen přijeli, tak vás nechají pekelným silám napospas, aby vám pak mohli vybílit byt. Jenže někdy je situace tak zoufalá, že vám nezbývá nic jiného, než obrátit se na lidi, kteří jsou naprosto odepsaní – a doufat, že to přežijete.

O čem je kniha?
Pokud bojujete s někým, kdo je mocnější a silnější než vy, máte jediný způsob, jak ho přesvědčit, aby vás nezabíjel. Pomocí starého dobrého vydírání. Jenže jediný trumf, který může Felix Jonáš sehnat, jediná věc, která mu může zachránit život, leží pohřbená v zemi. Na útulném malém hřbitově ve městě, které se až příliš drží stranou veškerého ruchu. Ve městě, které nemá moc rádo nezvané návštěvy. Zvláště ne ty, které se toulají kolem hřbitova.

Jiří Pavlovský (*1968)
Narozen v Praze, spisovatel, komiksový (a filmový) publicista, překladatel a vydavatel.
Spolu s dalšími členy literární skupiny Rigor Mortis patří k autorské generaci (mj. Štěpán Kopřiva a Jiří Kulhánek), která v polovině devadesátých let vnesla do české fantastiky svěží vítr v podobě nekorektních, cynických a akčních příběhů.
Sám i ve spolupráci s dalšími autory publikoval řadu povídek, z nichž mnohé získaly žánrová ocenění: Noční návštěva a Dobro vítězí (Cena Karla Čapka), Eskorta (Cena Akademie SFFH) aj. Jakožto samostatný titul mu v rámci sci-fi série Mark Stone vyšel román Zatykač na Stonea.
Kladivo na čaroděje pak Jiří Pavlovský nejen vymyslel a napsal jeho první dva díly, ale rovněž na něj dohlíží a do série hodlá přispívat i v budoucnu.

Město mrtvých druhý díl série Kladivo na čaroděje | Jiří Pavlovský | Ilustrace na obálce: Lubomír Kupčík
Grafická úprava obálky: Lukáš Tuma
Nakladatel: Nakladatelství Epocha ( www.epocha.cz )
Série oceněna: Ceny Akademie sci-fi, fantasy a hororu za rok 2012

V sérii Kladivo na čaroděje již vyšlo:
Jiří Pavlovský, Magie pro každého
Konec světa nemohl začít na příhodnějším místě. A přitom to vypadá tak obyčejně: někdo zabíjí vědce zabývající se magií, vztahy mezi inkvizicí a mágy jsou více než napjaté, démoni se snaží ovládnout zločinecké podsvětí, do starodávné hry vstupují noví a velmi nebezpeční hráči, chodbami pod Olšanským hřbitovem procházejí mrtví a z blázince je unesen tajemný pacient.

Ukázka z knihy Město mrtvých druhý díl série Kladivo na čaroděje:

„Bože… To je hrůza,“ řekl Vincenc.
Felix Jonáš se otočil a zadíval se tam, co Vincenc. Do zahrady s pečlivě posečeným trávníkem, na kterém ležérně postávaly kopie antických soch.
„Příšerné. Měli bysme to tu vypálit do základů,“ řekl Vincenc.
„Říká člověk, který má kancelář na pánských záchodcích.“    
Byla to jediná obydlená vilka na téhle straně ulice. Ploty po stranách byly zbourané a zahrada s bílými beďary pseudoantiky se roztahovala po okolí jako záludná, esteticky vytříbená plíseň. Obkličovala opuštěné a chátrající domy a táhla se až k zatáčce, kde byla konečně od světa odříznuta čerstvě nalakovaným plotem.
„Není tady zrovna narváno,“ řekl Felix.
„Divíš se? Kdybych musel žít vedle tohohle, tak se taky stěhuju.“
„Hledáte něco?“ ozvalo se za nimi.
Z kyprého obličeje zíraly oči tvrdé jako beton. Skrz mířidlo pušky se dívaly na Felixe. „A odhoďte tu pušku!“
„Je tady někdo, kdo by nebyl ozbrojený?“ řekl Felix a odhodil pušku. „Stejně mi došly náboje.“
„Ruce nahoru,“ řekl muž. Po tváři mu stékaly kapky potu. „Co se tady děje? Co tady děláte? Kdo jste?“
„Jsme,“ řekl Felix temně, „členové fan klubu Marie Rosůlkové.“
„Co?“
„Přišli jsme nabrat nové členy. Máte zájem?“
„Chodí tu mrtví!“
„Všiml jsem si.“
„To jste způsobili vy!“
„Za to se omlouváme. Nešťastná náhoda. Trapas. Za nějaký čas se tomu všichni společně zasmějeme. Odložte tu zbraň a promluvíme si.“
„Roztrhali mi na kusy švagra!“
„Dobře… Tak se tomu zasmějeme jenom my.“
Muž stiskl spoušť… Jenže to už tam Felix nestál. Uhnul stranou a rozmáchl se pěstí.
Muž se ráně vyhnul. Na svou tloušťku byl docela mrštný. Obrátil zbraň a udeřil Felixe pažbou.
Felix proletěl plotem a rozdrtil jednu sochu v prach.
„Jen tak dál,“ řekl Vincenc a vystartoval. Přehodil energii do pravačky a rozpřáhl se.
„Potřebujeme ho živýho!“ zařval Felix Jonáš.

 

 

Přidejte informaci k článku

Bezpečnostní kód
Obnovit