Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Rusko včera, dnes a zítra. Objektivní analýzy našich předních komentátorů

rusko vcera dnes zitra svihlikovaSoubor článků a úvah našich předních uznávaných komentátorů politických událostí. Kvalita informací vysoce ční nad naprostou většinou rádoby informací z mainstreamu. Pokud chcete skutečně objektivně vědět co se děje ve světě kolem Ruska, pak tato kniha odpovědi skutečně přináší.

Autoři: Mojmír Grygar, Oskar Krejčí, Lenka Procházková, Michal Reiman, Marek Řezanka, Tereza Spencerová, Ilona Švihlíková, Radim Valenčík a Petr Žantovský

Jaké otázky jsou kladeny a zodpovídány:

Jaké bylo, je a bude Rusko?
Co je to vůbec za zvláštní fenomén – kulturní, ekonomický, geopolitický – a máme vůbec nějakou šanci porozumět všem jeho zvláštnostem?
Proč se při pohledu na Rusko tak často díváme s obavami, předsudky, historickými analogiemi, které už ztratily svou aktuálnost?
A co je to za konflikt, který se letos rozhořel na území mezi Ruskem a zeměmi euroatlantického prostoru?
Kdo rozpoutal válečné běsnění na Ukrajině a s jakým cílem?
Kdo jej dnes nejvíc přiživuje a komu to může sloužit?
Jak to souvisí s událostmi v jiných, obdobně neklidných částech světa, zejména na Blízkém a Středním východě?
Kdo je kdo v této válce, která mnohonásobně předčí svým nebezpečím mnohaletou válku studenou a hrozí přerůst v konflikt vskutku globální?
A kde v té mozaice stojí Česká republika, její politická reprezentace, její ekonomické zájmy, její média – a hlavně proč?


To všechno jsou otázky, které si kladou autoři shromáždění v tomto sborníku: politologové, historikové, ekonomové, novináři i analytikové, a to napříč akademickou a mediální sférou.

Základ sborníku tvoří příspěvky přednesené na stejnojmenné konferenci, která se konala symbolicky 21. srpna 2014 v pražské Jazzové sekci, sborník jsme doplnili o zásadní studie dalších dvou autorů.
Vznikla tak neobyčejná faktografická i názorová mozaika, která není konformní vůči převládajícímu mediálnímu unisonu, ale naopak namísto černobílých schémat a absolutních odpovědí rozprostírá nekonečně barvité pole otázek a dilemat. Jedině při jejich analýze a nezaujatém přemýšlení o nich můžeme dospět k hlubšímu poznání. A to je hlavní cíl i této publikace.

Vaše názory  

# Pavlína Říhová
Dobrý den, získali jsme knihu "Škola je samá legrace", jak můžeme získat předchozí knihu "Legrační dům - Kahoun Fixl". Opravdu je to nemožné? Je to velká škoda. Jestli je alespoň mizivá šance, prosím o ni.
Děkuji
Pavlína Říhová
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit