Děti do knihoven. Dejte dětem šanci, aby nebyly hloupé

A+ A A-

Pět Tibeťanů. Stará cesta k nové kvalitě života

pet tibetanu knihaPět Tibeťanů je systém jednoduchých, časově i fyzicky nenáročných, ale velmi účinných cviků, které se plukovník Bradford naučil v tibetském klášteře v pohoří Himálaje a posléze je představil v Británii a tím celému světu. Pravidelné cvičení Pěti Tibeťanů podstatně zvyšuje pružnost těla i duševní sílu, odstraňuje psychické i svalové napětí, oživuje naše smysly, zlepšuje dýchání a trávení, blahodárně působí na oběhovou soustavu, navozuje klid a celkovou pohodu.

Historie Pěti Tibeťanů

Vysloužilý důstojník britské koloniální armády plukovník Bradford se spřátelil s panem Peterem Kelderem. Sloužil v Indii a vyprávěl o tom, že prý někde v Tibetu je klášter, kde mniši znají tajemství věčného mládí. Když měl plukovník skoro šedesát, odjel sám klášter hledat.
Po 23 letech se plukovník Bradford vrátil do Anglie a jeho přítel ho nemohl poznat. Muž, kterému by odhadoval 45 let, mladistvého věku, vzpřímené chůze, tmavé vlasy. Vyprávěl, jak našel tibetský klášter, žil s mnichy, pěstoval zeleninu a vyráběl ovčí sýr, a také jak se naučil tajné cviky tibetských mnichů, které vracejí člověku mládí.
Z jeho vyprávění vznikla tenká knížka, která cvičení popisuje.


Když budete cvičit každý den, pocítíte už po měsíci první výsledky. Asi po deseti týdnech začnete mít ze cvičení zjevný prospěch. Současně s tím, jak se u vás bude projevovat pokrok, začnou také vaši přátelé poznamenávat, že vypadáte mladší a zdravější.

Jestliže těchto pět ritů skutečně působí, pak stojíme před velkou otázkou: jak? Jak mohou tak jednoduché cviky tak hluboce ovlivnil náš proces stárnutí?
Je zajímavé, že Kelderovo vysvětlení, které budete za chvíli číst, podporují i nové vědecké poznatky. Kirlianova fotografie, která ukazuje, že tělo obklopuje neviditelné energetické pole, takzvaná „aura“, podporuje domněnku, že jsme „vyživováni“ nějakým druhem energie, která proniká celým vesmírem. Souhlasí také to, že Kirlianova aura mladého zdravého člověka vypadá jinak než aura stárnoucího nebo nemocného.

Jsem přesvědčen, že tato univerzální energie ovlivňuje funkci žláz s vnitřní sekrecí. Hormony, které tyto žlázy produkují, řídí všechny funkce lidského těla.
Lékařský výzkum poslední doby shromáždil přesvědčující důkazy o tom, že hormony je řízen dokonce i proces stárnutí. Zdá se, že hypofýza od počátku své činnosti v pubertě začíná produkovat něco jako „hormon smrti“. Tento hormon omezuje schopnost buněk využívat tvořivou sílu ostatních hormonů, například růstového hormonu. Výsledkem je postupné opotřebovávání našich buněk a orgánů a posléze jejich zánik. Jinými slovy, proces stárnutí „si vybírá svoji daň“.

Moje vysvětlení účinnosti pěti „Tibeťanu“ spočívá ledy v tom, že Kelderem popisované rity využívají univerzální energii k tomu, aby přivedly tělo opět do rovnováhy.
Tato činnost má blahodárné účinky tím, že blokuje „hormon smrti“ a normalizuje tvorbu hormonů žláz s vnitřní sekrecí. Když je toho dosaženo, mohou se buňky v těle opět obnovovat a prospívat, jak to činily, když jsme byli mladí. Můžeme pak vidět a cítil, jak „mládneme“.

z knihy Pět Tiběťanů

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Bradford Tibet zdraví Dalajláma

Vaše názory  

# Katka
Geniální a dokonalé. Jaký protiklad evropskému sebezničujícímu cvičení.
# Anna Zajícová
Kde je možné si knihu objednat, děkuji za info.
# EvaK
Geniální věci jsou vždy jednoduché.
# Petr
Přesně tak. Cvičím již sedmý rok a výsledky jsem pocítil už po půlroce. A zpočátku jsem cvičením moc nevěřil. Kdo ale nezkusí nic neví.
# Marie
Jsem ráda, že cvičení propagujete tímto způsobem. Sama jsem nevěřila, jen doufala, že mi cvičení pomůže. Po jednom roce jsem ohebná jako ve dvaceti, přestalo mi šustit a hvízdat v uších a cítím se opravdu mnohem líp, nejen tělesně. Je mi 53 let a skoro začínám věřit, že zázarky se dějí. Moc doporčuji každému, kdo to se svým životem myslí vážně. Marie
# Anna
Knihu jsem dostala ke svým šedesátinám. Cvičím denně, dnes je mi 75 a cítím se líp než ve čtyřiceti. Lidé mi hádají nanejvýš šedesát, a to se ještě omlouvají, jestli se spletli směrem nahoru. Vřele doporučuji všem, kteří nechtějí ve stáří zůstat na obtíž svým dětem.
# Jan
Geniální! díky, prave jsem nad podobnými věcmi přemýšlel a jak vidím, vše už je vyřešeno. Jen hledat a nebát se.
# EvaK
Geniální věci jsou vždy tak jednoduché. Kniha je volně ke stažení na mnoha místech internetu.
# Kája
Touha po penězích způsobila tuto dekadenci, neboť v dřívějších dobách, kdy ještě platila ryzí poctivost, kvetla ušlechtilá umění.My však jsme tak oddáni vínu a smilství, že se ani nedovedeme povznést k poznání hotového umění. Petronius, Satirikon

You have no rights to post comments