Nevěřte všemu, co se k věření předkládá. Komenský

A+ A A-

Sedmimílové boty Richarda Halliburtona

sedmimilove_boty_halliburtonKdysi velmi slavný americký cestovatel, dobrodruh, publicista a spisovatel Richard Halliburton (1900–1939) se svým osobitým vtipem a originalitou provází čtenáře přes oceány a kontinenty na místa nejznámějších historických událostí a rekonstruuje činy, které vstoupily do dějin. Z legendární americké pevnosti Fort Jefferson v Mexickém zálivu míří přes ostrovy Karibského moře na Santiago de Cuba, dějiště nejzhoubnější bitvy španělsko-americké války, zastavuje se na Haiti u historie černošského krále Christopha, navštěvuje Kolumbův hrob v Santu Domingu a pátrá po skutečném místě Kolumbova přistání.

Halliburton se velmi zajímal o historii, i když čtenář byl mizerný. Chtěl svými cestami opravit nebo vyvrátit ustálené historické názory. Přitom byl ochoten prožít všechno na vlastní kůži. Cestuje do Turecka, Řecka, Palestiny a Etiopie. Halliburton n v závěru podniká, podobně jako Hannibal, na hřbetě slona cestu přes Alpy ze Švýcarska do Itálie. Kniha není sice přímo humoristická próza, ale najdete v ní pořádnou dávku anglického humoru.

Překlad cestopisu, který spatřil světlo světa v roce 1939 a od té doby rozhodně neztratil nic ze své literární svěžesti a bude výzvou pro všechny, kteří chtějí zažít víc než stereotypní přežívání v konzumnmí společnosti.

Sedmimílové boty /  / Richard Halliburton / Vydala Olympia, 2010

halliburton foto

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Halliburton Richard

Přidejte informaci k článku

Bezpečnostní kód
Obnovit