Děti do knihoven. Dejte dětem šanci, aby nebyly hloupé

A+ A A-

Rozhovory s Aničkou Viktora Fischla

  • Kategorie: Biografie

hovory_anickouHovory s Aničkou patří mezi knihy "odposlouchané", jak je sám autor nazýval, a z nichž nejznámější je bezpochyby ta věnovaná Janu Masarykovi. Je rozhovorem i vyprávěním zároveň, kdy autor umí být pokorným posluchačem, ale nedokáže odolat pokušení, aby události nekomentoval vlastními vzpomínkami, a díky tomu je knížka nejen o Anně Langerové, ale v podstatné míře také o Viktoru Fischlovi.

Anna Ludmila Langerová
byla manželkou Františka Langera, legendárního legionářského spisovatele a dramatika. Pocházela z venkovské židovské rodiny, stala se modistkou (kloboučnicí), profesionální uplatnění hledala v Paříži, kde se seznámila se svým pozdějším chotěm. Jedno z posledních svědectví generace Langera, Fischla, Čapka, Wericha a dalších v textu Viktora Fischla není zdaleka jen sentimentální vzpomínkou na dobu, která byla hrdá na své ideály. Je především svědectvím o "všedním" sebevědomí jedné generace.

Hovory s Aničkou
Viktor Fischl
vydalo G+G, 2010

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Fischl Viktor

Vaše názory  

# Stáňa Zábrodská
že si paní Langerová nepřála toto vydání,a dokonce ani po smrti s tím, že z legrace autorovi vyhrožovala, že ho bude chodit strašit. Ovšem dnes se už ani jeden z nich bránit nemůže.
# Dana
Proč je u nás tak vynikající spisovatel málo známý? Osobně bych doporučila k této zajímavé knize také: Dana Emingerová: Dva životy – Hovory s Viktorem Fischlem.

You have no rights to post comments