A+ A A-

Dva krůčky po mokrém písku, příběh o nalezení lásky

dva krucky po piskuSkutečný příběh holčičky postižené vzácnou genetickou chorobou. Její matka, francouzská novinářka Anne-Dauphine Julliandová, začala příběh o posledních měsících jejího života psát pro svého syna Arthura, který se narodil rok po smrti své sestřičky Thaïs. Rodina ji posléze přesvědčila, aby jej vydala a kniha zaznamenala obrovský ohlas. Ve Francii se jí prodalo 120 tisíc výtisků, autorka získala literární cenu Paroles de Patients.

Až do dvou let byla Thais úplně normální dítě. Alespoň nic nesvědčilo o tom, že by tomu bylo jinak. Jednoho dne si však její matka na pláži všimla, že Thaïs chodí nejistě a vytáčí nožičku směrem ven. Zašla s ní tedy k lékaři, který jí po sérii vyšetření sdělil šokující zprávu. Její dcera trpí vzácnou genetickou nemocí, na kterou není lék, a zbývá jí už jen několik měsíců života.

Anne-Dauphine, její manžel Loïs a starší syn Gaspard se musejí vyrovnávat s postupným odchodem malé Thaïs, ale i s obavami, že jejich nejmladší dcera Asylis, která se narodila krátce poté, co se od lékařů dozvěděli o genetickém onemocnění Thaïs, bude mít stejné problémy. Nakonec najdou lék – vzájemnou lásku. Tehdy matka své dceři slíbí: „Budeš mít krásný život. Jiný než ostatní holčičky, ale život, na který budeš moct být pyšná. Nikdy ti nebude chybět láska.“ A nejen ona, ale celá rodina a všichni přátelé zahrnují malou Thaïs láskou, aby „dodali život jejím dnům, když už není možné dodat dny jejímu životu“.

Dva krůčky po mokrém písku | Anne-Dauphine Julliand | Vydává Motto, 2012

Přidejte informaci k článku

Bezpečnostní kód
Obnovit