Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Temná andělská hra na faustovské variace zotročení

andelsak_hraDavid Martín, mladík se spisovatelskými ambicemi zprvu otročí v bezvýznamném barcelonském plátku a poté svůj talent vydá napospas brakové literauře. V kritickém okamžiku svého života přijme nabídku tajemného vydavatele Andrease Corelliho a rozhodně se pro něj napsat knihu, jakou ještě nikdy nikdo nenapsal

Čím náročnější se mu tento úkol jeví, tím více záhad vyvstává i kolem muže, který si opus, jenž by svému tvůrci přinesl nebetyčnou slávu, objednal. Záhad, nevysvětlitelných náhod i úmrtí za nejasných okolností.

A otázek, z nichž nejpalčivější zní: Komu vlastně upsal David Martín svou spisovatelskou i lidskou duši? V srdci Barcelony první poloviny 20. století – města, které prochází modernistickým přerodem, v němž staré čtvrti a špinavá zákoutí ustupují novým ulicím, čtvrtím, parkům a po světových výstavách zůstávají architektonické i technické vynálezy; které však zároveň pod povrchem skrývá prastaré bludiště chodeb a kanálů, plné duchů a stínů minulosti – se tak rodí poutavá, fascinující variace na faustovský motiv o pokušení a touze po nesmrtelnosti.

Román Andělská hra volně navazuje na Zafónův předchozí titul, Stín větru, díky němuž se jeho tvůrce stal nejprodávanějším španělským prozaikem současnosti.

Andělská hra
Carlos Ruiz Zafón

Vydal Knižní klub - Euromedia, 2010

LISTUJ SI V KNIZE - UKÁZKA >>>


Carlos Ruiz Zafón (1964)
se narodil v Barceloně. Mládí prožil ve městě s gotickým zámkem z červených pálených cihel, s věžemi a tajemnými uličkami, které podnítily jeho fantazii a radost z vyprávění příběhů.
V roce 1994 odešel do Los Angeles a soustředil se plně na psaní a živí se jako filmový scenárista. Vedle své práce na románech je známý také jako scenárista a novinář španělských deníků El País a La Vanguardia.

Hned jeho první román z roku 1993 El príncipe de la niebla (Kníže mlhy) vyšel ve více než 150 000 výtiscích a spisovatel získal cenu španělského nakladatelství Edebé. Poté vyšly ještě další jeho tři romány pro mladé. Jeho pátá kniha Stín větru byla vydána v roce 2001, ale neupoutala ve Španělsku velkou pozornost, se přesto stala v krátkém čase bestsellerem a mnoho týdnů se držela na španělském žebříčku nejčtenějších knih. V anketě velkého barcelonského deníku La Vangaurdia získal román Stín větru cenu za knihu roku 2002.
(Wikipedie)

 

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Zafón Ruiz Carlos

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit